אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלונות פרימה רכשה בניין בדיזנגוף ב־35 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

מלונות פרימה רכשה בניין בדיזנגוף ב־35 מיליון שקל

לכלכליסט נודע כי הרשת רכשה את המבנה בתל אביב כדי להסב אותו למלון בוטיק בן שמונה קומות ו־70 חדרים. עלות ההסבה נאמדת ב־45 מיליון שקל. במקביל מוסיפה הרשת ארבע קומות למלון הוטל 75 באלנבי

31.10.2019, 08:20 | דותן לוי

רשת המלונות פרימה רכשה בניין מגורים ברחוב דיזנגוף 82 בתל אביב, סמוך לכיכר דיזנגוף, תמורת 35 מיליון שקל, כך נודע לכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

הבניין יוסב למלון בהשקעה של 45 מיליון שקל, כך שבסך הכל תשקיע הרשת במהלך 80 מיליון שקל. למבנה המלון, שכולל כיום שלוש קומות יתווספו חמש קומות, והוא יכלול 70 חדרים. על פי הערכה, המלון ייפתח בעוד כשלוש שנים.

הבננין ברחוב דיזנגוף 82 בת"א, צילום: אוראל כהן הבננין ברחוב דיזנגוף 82 בת"א | צילום: אוראל כהן הבננין ברחוב דיזנגוף 82 בת"א, צילום: אוראל כהן

המוכר בעסקה הוא היזם יורם אבנר שבעשור האחרון היה מעורב בכמה עסקאות בולטות בתל אביב, ובהן הקמת המגדל ברוטשילד 30 ורכישת ומכירת קולנוע זמיר ברחוב אלנבי.

רשת פרימה נוסדה על ידי משפחת מוסקוביץ' היהודית־אמריקאית בשנת 1990, והיא מחזיקה כיום 14 בתי מלון: ארבעה בירושלים, שניים בים המלח, מלון אחד בטבריה, באילת, ברעננה ובפתח תקווה, וארבעה מלונות בתל אביב. בעקבות העסקה האחרונה היא תחזיק בתל אביב חמישה בתי מלון.

אבי דור, מנכ"ל רשת פרימה מלונות, צילום: שלומי יוסף אבי דור, מנכ"ל רשת פרימה מלונות | צילום: שלומי יוסף אבי דור, מנכ"ל רשת פרימה מלונות, צילום: שלומי יוסף

בניגוד לרשתות מלונאיות אחרות הנוהגות לשכור נכסים, פרימה מעדיפה לרכוש את הנכסים שבהן היא פותחת לאחר מכן מלונות, מודל המאפשר לרשת גמישות רבה יותר בתכנון צעדיה ומייצר השבחה לנכסים. יחד עם זאת, מהלכים של רכישה מצמצמים את המינוף של החברה ואת יכולתה לפתוח מספר גדול יותר של מלונות.

במקביל למהלך הרכישה צפויה החברה להוסיף ארבע קומות למלון הוטל 75, שנפתח לפני כשלוש שנים ברחוב אלנבי 75. התוספת תגדיל את המלון פי שלושה, מ־22 חדרים כיום ל־65. העבודות יחלו החודש.

בנוסף רכשה הרשת את החנות הממוקמת מתחת למלון, ובכוונתה להסב אותה ללובי ולבית קפה. עלות המהלך כולו מוערכת על ידי פרימה ב־20 מיליון שקל.

מנכ"ל הרשת אבי דור אמר כי הוא מחפש עוד הזדמנויות עסקיות: "אנחנו מחפשים כל העת הזדמנויות עסקיות מעניינות בערים שלטעמנו עדיין לא מימשו את הפוטנציאל התיירותי שלהן. בתל אביב מתחזק פלח המלונות שאינם שוכנים ליד קו החוף, אלא מציעים חוויה אורבנית בלב ההתרחשויות. המלון החדש ימוצב כמלון בוטיק יוקרתי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות