אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביתן: מכירת הסניפים לויקטורי מסכנת העסקה עם פרש מרקט צילום: עמית שעל

ביתן: מכירת הסניפים לויקטורי מסכנת העסקה עם פרש מרקט

הבוקר חשף כלכליסט כי נחום ביתן מכר 5 סניפי יינות ביתן לרשת ויקטורי. פרש מרקט חתמה עם ביתן בחודש שעבר על הסכם לרכישת 7 סניפים וכעת העסקה הזו בסכנה

30.10.2019, 19:33 | נורית קדוש

ההסכם למכירת 5 סניפי יינות ביתן לרשת ויקטורי בניהולו של אייל רביד ובשליטת משפחתו, מציבות את השלמת מכירת הסניפים לרשת פרש מרקט בסכנה. פרש מרקט חתמה עם ביתן בחודש שעבר על הסכם לרכישת 7 סניפים בתמורה ל- 110 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בימים האחרונים, נקלעה העסקה עם פרשמרקט לתסבוכת, לאחר שהאחים אמיר גילו כי כמחצית ממכירות סניף כורזין, הן מכירות האון ליין של ביתן. משמעות הדבר, שמכירות החנות הפיזית, שיוותר לאחר השלמת העסקה והעברת הבעלות לפרשמרקט ירדו ב-50%. ביתן הציע לאחים אמיר לבחור חנות אחרת, אך סירב לאפשר להם החליפה בחנות שבחרו בתל אביב.

סניף של פרש מרקט , צילום: עמית שעל סניף של פרש מרקט | צילום: עמית שעל סניף של פרש מרקט , צילום: עמית שעל

בעוד הצדדים מנסים להגיע לפתרון, נחתמה העסקה עם ויקטורי שתרכוש 5 חנויות תמורת 63 מיליון שקל. התמורה שישלם רביד, משקפת לכל חנות שווי ממוצע של 12.6 מיליון שקל, בעוד העסקה עם אחים אמיר משקפת לכל חנות שווי של 15.7 מיליון שקל.

נחום ביתן , צילום: עמית שעל נחום ביתן | צילום: עמית שעל נחום ביתן , צילום: עמית שעל

על רקע הפער הגבוה בין המחיר שניאותו לשלם האחים אמיר, לעומת זה שהשיג רביד, צפויים השניים לנסות לשפר עמדות. מה שיסייע לאחים אמיר בכך, הוא אחד התנאים המתלים שקבעו כתנאי להשלמת העסקה ולפיו, "לא חל שינוי מהותי לרעה בפעילות הנרכשת עד מועד ההשלמה".

מצוקת האשראי אליה נקלע ביתן, צפויה אף היא לסייע לאחים אמיר שיכולים לסגת מההסכם ולהותיר את ביתן עם מחנק האשראי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות