אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם כלל מפסיקה לשווק ביטוח סיעודי צילום: שאטרסטוק

גם כלל מפסיקה לשווק ביטוח סיעודי

הראל ומנורה כבר הודיעו על הפסקת שיווק הביטוח הסיעודי. הפניקס בינתיים לא החליטה אך כנראה שגם מגדל בדרך

31.10.2019, 13:25 | רחלי בינדמן

חברת הביטוח כלל הודיעה היום (ה') על הפסקת שיווק הביטוח הסיעודי שלה למבוטחים חדשים ומצטרפת בכך להראל ומנורה שיצאו בהצהרה דומה.

קראו עוד בכלכליסט

מדריך ביטול ביטוחי הסיעוד הפרטיים - שאלות ותשובות חברת הביטוח מנורה הודיעה אתמול שבגלל ירידת הריבית במשק היא "נאלצת להפסיק לשווק ביטוח סיעודי פרטי". מה המשמעות של ההחלטה, על כמה אנשים היא תשפיע ומה יהיה על המבוטחים הקיימים? כלכליסט עושה סדר ועונה על השאלות החשובות שעולות בעקבות המהלך רחלי בינדמן, תגובה אחתלכתבה המלאה

הפניקס בינתיים נשארת בתחום (למעט כיסוי לכל חיי החולה שיבוטל ויישאר רק כיסוי לחמש שנים) ואילו מגדל צפויה ככל הנראה להצטרף גם היא.

המשמעות: בהדרגה תעלם האפשרות לרכוש ביטוח סיעודי פרטי אך המבוטחים הקיימים לא ייפגעו. כיום רק כ9% מהציבור מחזיק ביטוח סיעודי פרטי. עוד כמחצית הציבור מחזיקים בביטוח סיעודי של קופות החולים והשאר לא מחזיקים ביטוח סיעודי כלל.

אתמול חשפה הראל כי היא פועלת מול הממונה על שוק ההון לקבל אישור לשווק פוליסות ביטוח סיעןדי חדשות ופחות טובות עם כיסוי שיוכל להיות מושפע מתנאי השוק ולא יהיה מובטח עוד.

הביטוח הסיעודי הפרטי יקר מאד ולמבוטחים מעל גיל 40 כבר מגיע לכ-200-150 שקל בחודש אם כי המחיר מתקבע בהתאם לגיל ההצטרפות. לכן רוב הציבור ממילא מתקשה להרשות לעצמו לרכוש אותו בטח בגילאים מבוגרים יותר שאז הצטרפות יכולה לכלול פרמיה שתגיע למאות רבות של שקלים בחודש.

המענה הטוב ביותר למי שאין ברשותם סכום פנוי כזה הוא לרכוש את הביטוח הסיעודי של קופות החולים שעלותו נעה בין שקלים בודדים לצעירים עד 150 שקל למבוגרים מאד.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות