אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השיעור של ג'ואי: איך עולים לטיסה עם מטען חורג בלי לשלם קנס?

סודות החופשה

השיעור של ג'ואי: איך עולים לטיסה עם מטען חורג בלי לשלם קנס?

דיילי הקרקע לא נוטים לבדוק את תיקי הגב למרות שלא פעם אינם קטנים בהרבה ממזוודות טרולי, הכיסים שלכם יכולים לעזור פה ובמקרה חירום אפשר תמיד לעשות מה שעשו ב"חברים". טיפים לחיסכון בתשלום משקל עודף

02.11.2019, 07:58 | שירות כלכליסט

תשלום עמלות יקרות על מטען חורג הוא חוויה מתסכלת; כאילו שמישהו החליט שלארוז בעצמכם את המטען ולהגיע לטיסה בזמן זה לא מלחיץ גם כך, צריך להוסיף את עניין שקילת המטען והקנס על כל ק"ג נוסף.

קראו עוד בכלכליסט

אתר hand luggage only העלה כמה דרכים להקל על עצמכם, ולעלות לטיסה גם אם במקרה ארזתם קצת יותר מהמותר.

אל תתביישו ללבוש שכבות אקסטרה

כן, כמו ג'ואי בפרק ההוא מ"חברים"; אירזו את כל הבגדים שאתם צריכים בתיק הגב, אבל אם יצא יש לכם משקל עודף, פשוט לכו לשירותים הקרובים וליבשו עליכם כמה שיותר בגדים. 

ברגע שתעלו על המטוס תוכלו לפשוט אותם. אף אחד לא יכול לומר לכם על זה כלום, ולא לגבות מכם תשלום נוסף על העניין. חבל רק שזה לא יכול לעבוד גם עם נעליים.

 

השתמשו בתיק גב במקום תיק יד

 

צוותי הקרקע תמיד מעריכים שתיקי גב קלים יותר ממזוודות על גלגלים, אבל למעשה הקיבולת שלהם דומה. מזוודות הן קשיחות ועלולות לתפוס הרבה מקום, בעוד תיקי גב הם גמישים ולכן ניתן לדחוס לתוכם דברים בהרבה יותר יעילות. החלק הכי טוב הוא שהנושאים תיקי גב בדרך כלל לא מוטרדים יותר מדי ע"י צוות הקרקע, ולא נאלצים לדחוף את המטען שלהם לתוך בודק הגודל ואז להילקח לשקילה.

טרולי? קח תיק גב, צילום: שאטרסטוק טרולי? קח תיק גב | צילום: שאטרסטוק טרולי? קח תיק גב, צילום: שאטרסטוק

מלאו את הכיסים

שימו דברים כבדים בכיסים כדי להפחית את משקל המזוודה, וברגע שעליתם למטוס תוכלו להחזיר אותם חזרה לתיק היד. אולי תראו מעט מוזר עם כיסים תפוחים בצורה מוגזמת, אבל זו לגמרי זכותכם.

אפשר להיות יצירתיים בהעברת החפצים לקבינה, צילום: Instagram, Rebbeca Andrews אפשר להיות יצירתיים בהעברת החפצים לקבינה | צילום: Instagram, Rebbeca Andrews אפשר להיות יצירתיים בהעברת החפצים לקבינה, צילום: Instagram, Rebbeca Andrews

קנו חלק מהדברים שאתם צריכים כשתגיעו

היפטרו ממוצרים מתכלים, למשל דברים שיש בתיק הרחצה, ואפשר לקנות ביעד או לוותר עליהם אם טסים הביתה.

במקרים רבים זה זול יותר מלשלם תוספת של עשרות דולרים ויותר כדי לעלות עם המשקל החורג. ואולם, העצה הטובה מכולן היא פשוט להיערך כמו שצריך, ולארוז בצורה שלא תהיה מוגזמת - ולהימנע מאי נעימויות בנמל התעופה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
לא מדוייק ולא ליישם-תחטפו קנס או הורדה מהטיסה
רוב העצות פה לא טובות, לא לנסות ליישם כי תחטפו. ולא להתחכם - ברוב העולם לא מבינים התחכמויות ואפילון קונסים עליהן. ברוב החברות ושדות התעופה מכבדים חוקים ותקנות, להבדיל מישראל. עניין לבישת שכבות רבות - טוב לטלביזיה אבל ל א במציאות. כבר הורידו נוסען מטיסות או מנעו מהם עליה במטוס, כאשר היו לבושים שכבות רבות. כן, מותר לחברות התעופה. תרמיל גב מנופח מאוד - בהחלט ישקלו ואולי יאסרו לקחת. ובמקרה מוגזם יחייבו מדידה במתקן. העצה הנכונה היחידה היא לא להגזים, לא לחשוב שאתם יכולים לסדר את המערכת. היא קשוחה, אין שום עויינות לישראל אלא לחוכמולוגים, ואפילו תצליחו פעם אחת אז תחטפו קנס או הורדה בעשר פעמים אחרות.
מטייל  |  02.11.19
לכל התגובות