אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכספים אישרה 247 מיליון שקל לרשויות המקומיות צילום: אולפן כלכליסט

ועדת הכספים אישרה 247 מיליון שקל לרשויות המקומיות

למרות זאת איום השביתה של השלטון המקומי ביום חמישי לא הוסר. חיים ביבס : ""אם עד ליום רביעי לא נקבל תשובה נעצור את המדינה. הפקידים עוצרים את המדינה"

04.11.2019, 14:45 | צבי זרחיה

ועדת הכספים אישרה 247 מיליון שקל לרשויות המקומיות, אבל איום השבתת השלטון המקומי ביום חמישי לא הוסר.

קראו עוד בכלכליסט

הכסף יעבור לרשויות המקומיות מקיצוץ של 1.663 מיליארד שקל בעודפי תקציב משרדי הממשלה שלא נוצלו בשנת 2018. הפניה התקציבית הוגשה לוועדה בנובמבר 2018. הסכום כולל 1.416 מייליארד שקל למשרד התחבורה. ו-247 מיליון שקל כאמור למשרד הפנים.

הכסף מיועד לרשויות מקומיות לתיגבור מענקי איזון לרשויות, פיצויים לרשויות הסמוכות לנתב"ג על פטור הקבע מארנונה שניתן לו, מימון הסכם הבראה לעיריית בת ים, תגבור מענקים שוטפים לעוטף עזה, קריית שמונה, שלומי ומטולה.

יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, צילום: אולפן כלכליסט יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס | צילום: אולפן כלכליסט יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, צילום: אולפן כלכליסט

יו"ר המרכז לשלטון מקומי חיים ביבס אמר בוועדה: "כל מה שמגיע לרשויות היה צריך להיות מועבר מזמן. אנו תקועים שנה וחצי. הפקידים מנצלים שהפוליטיקאים התבלבלו. החשב הכללי החליט לעצור הכל. הרשויות מממנות חוגים בצפון וכעת עצרו את זה. הרשויות על סף קריסה. אני קורא לחברי הכנסת לנהוג באחריות ולאשר את הכסף לאלתר".

ביבס הדגיש שהשביתה המתוכננת לא קשורה בהעברת 247 מיליון שקל לרשויות, "אלא, על מה שחסר". ביבס הסביר לכלכליסט כי מחר יערכו פגישות של ראשי המרכז לשלטון מקומי עם משרדי האוצר וראש הממשלה ומחרתיים תתקבל החלטה סופית לגבי השביתה. "אם עד ליום רביעי לא נקבל תשובה נעצור את המדינה. הפקידים עוצרים את המדינה, גמרו את המדינה. החשכ"ל תוקע את כולם".

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד שלח מכתב חריף לרה"מ נתניהו ושרי האוצר והפנים כחלון ודרעי, ובו קרא להם להתערב במשבר השלטון המקומי ולמנוע באופן מיידי את קריסת הרשויות המקומיות. בר-דוד הודיע כי ההסתדרות תתמוך ברשויות במאבקן וכי הארגון יפעל בכל הערוצים שעומדים לרשותו על מנת לתמוך בצעדים עליהם הכריז מרכז השלטון המקומי, המתכוננים ליום חמישי הקרוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות