אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בזכיינית הטסטים טלדור, צפויים שיבושים במערך צילום: ערן גרנות

ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בזכיינית הטסטים טלדור, צפויים שיבושים במערך

לטענת ההסתדרות, החברה שהיא אחת הזכייניות של ניהול מערך מבחני הרישוי, "רומסת ברגל גסה את זכויות העובדים ובראשן את הזכות הבסיסית להתארגנות"

05.11.2019, 09:55 | ליאור גוטמן

ההסתדרות אישרה הבוקר (ג) סכסוך עבודה בחברת טלדור, אחת הזכייניות של ניהול מערך מבחני הרישוי (טסטים). התוצאה: לפי ההסתדרות כ-140 בוחני נהיגה (טסטרים), החלו לקיים בשעה האחרונה אספות הסברה ברחבי הארץ, מה שמשבש את פעילות מבחני הרישוי. בארגון טוענים כי "צפויים שיבושים במערך בחינות הנהיגה המעשיות באזורי השפלה והדרום", לשון הודעת הארגון.

טסט (ארכיון), צילום: ערן גרנות טסט (ארכיון) | צילום: ערן גרנות טסט (ארכיון), צילום: ערן גרנות

לטענת ההסתדרות הסכסוך הוכרז בשל מהלכים חד-צדדיים שמובילה לכאורה הנהלת טלדור, שעלולים ללפגוע בהליך ההתאגדות. "בין העילות לסכסוך עומדת דרישתה של נציגות העובדים להסדיר את ההשלכות שצפויות להשפיע על עתידם התעסוקתי של עובדי החברה, בין היתר, כתוצאה מכוונת ההנהלה לערוך שינויים מבניים. כמו כן, ההסתדרות וועד הפעולה דורשים לכונן הסכם קיבוצי ראשון בטלדור שיסדיר את זכויות בוחני הנהיגה", אומרים בהסתדרות

יו"ר איגוד עובדי התחבורה ויו"ר האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, אבי אדרי: "הנהלת טלדור רומסת ברגל גסה את זכויות העובדים ובראשן את הזכות הבסיסית להתארגנות. ההנהלה בחרה לפגוע בעובדים המסורים והמקצועיים שלה בדרך לא אנושית של פיטורים. נעמוד לצד העובדים ותפעל בכל הערוצים העומדים לרשותה על מנת להביא לפתרון הולם".

מטלדור נמסר, "טלדור מצרה על הצעד החד צדדי והלא חוקי של ההסתדרות. מאז שטלדור החלה להפעיל את מבחני הנהיגה בישראל, השתפרו תנאי העבודה של הבוחנים במידה ניכרת, ובמקביל הצליחה טלדור לקצר את זמן ההמתנה למבחן מעשי משלושה חודשים לעד כשבועיים. טלדור מתאימה מעת לעת את צוות הפרוייקט לדרישה הקיימת למבחני נהיגה, בה חלה ירידה לאחרונה עקב פתרון פיגורי העבר מהתקופה שקדמה לטלדור. אנו פועלים למתן שירות מיטבי לאזרח ומקווים שלא יעשו ע"י העובדים צעדים נוספים שיפגעו בציבור תלמידי הנהיגה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות