אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"גיוס עובדים הוא אתגר. השכר בתחום שלנו מתחיל ב-30 אלף שקל לחודש" צילום: אופטימל פלוס

30 דקות או פחות

"גיוס עובדים הוא אתגר. השכר בתחום שלנו מתחיל ב-30 אלף שקל לחודש"

דני גלוטר, מנכ"ל אופטימל פלוס, מתגאה במערכת של החברה, שבודקת את כל השבבים של חברות הענק בתחום, ועדיין מנסה לשכנע את אינטל, שבה עבד בעבר, להצטרף. בדרך הוא נאבק על גיוס עובדים חדשים

06.11.2019, 11:52 | שירות כלכליסט

כשאינטל החליטה להקים את המפעל שלה בקרית גת, דני גלוטר גויס להובלת הפרויקט: "הייתי עובד מספר 1", הוא נזכר. גם אחרי ההקמה גלוטר נשאר בחברה ועבר בין תפקידים שונים, ואז הוא גילה שיש בעיה בתחום בדיקות האיכות של השבבים. לא רק אצל אינטל, אלא אצל כל החברות בתחום.

גלוטר זיהה את ההזדמנות, עזב את אינטל והקים את חברת אופטימל פלוס, שמתמחה בדיוק בתחום הזה. בין לקוחות החברה נמנות ענקיות כמו קוואלקום ו-Nvidia, וגלוטר מספר בגאווה ש"כל השבבים שהן מייצרות עוברים בדיקה במערכת שלנו". דווקא אינטל, שממנה הוא הגיע, היא לא לקוחה - אבל גלוטר עדיין לא הרים ידיים לגבי הניסיון לגייס אותה.

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

בראיון בפודקאסט "30 דקות או פחות" מסביר גלוטר איך הצליחה אופטימל פלוס לשרוד את המשבר של 2008, מספר על ההתרחבות לתחומים נוספים ומציג תחזית לפיה החברה תהיה המובילה בעולם בתחום הבדיקות בתעשיית הרכב.

דני גלוטר, צילום: אופטימל פלוס דני גלוטר | צילום: אופטימל פלוס דני גלוטר, צילום: אופטימל פלוס

אחד האתגרים הגדולים, הוא מודה, הוא גיוס עובדים בארץ: "אנחנו פועלים בתחום ה-Data, אז צריכים אנשי Data Science והמשכורות בתחום הזה מתחילות ב-30 אלף שקל, כשבכיר יכול לקבל 60-70 אלף שקל" - והשכר, הוא אומר, הוא לא המכשול היחיד.

"גיוס עובדים הוא אתגר. השכר בתחום שלנו מתחיל ב-30 אלף שקל לחודש"
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאן"גיוס עובדים הוא אתגר. השכר בתחום שלנו מתחיל ב-30 אלף שקל לחודש"

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות