אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגירעון השנתי באוקטובר נותר גבוה מאוד - 3.7% מהתמ"ג צילום: משה מילנר, לע"מ

הגירעון השנתי באוקטובר נותר גבוה מאוד - 3.7% מהתמ"ג

מדובר בפער משמעותי לעומת יעד הגירעון שנקבע בחוק ועומד על 2.9%. בחודשים ינואר-אוקטובר השנה זינק הגירעון לעומת התקופה המקבילה אשתקד ב-13 מיליארד שקל. בספטמבר עמד הגירעון בפועל על 3.8%

06.11.2019, 19:53 | אדריאן פילוט

הגירעון השנתי בחודש אוקטובר נותר גבוה וחריג מאוד ברמה של 3.7% מהתמ"ג - כך דיווח לפני זמן קצר אגף החשב הכללי באוצר. זאת, לעומת התקרה שאושרה בחוק ועומדת על 2.9% מהתמ"ג.

קראו עוד בכלכליסט

באוצר מעריכים שאם לא יהיו שינויים דרמטיים בחודשיים האחרונים של השנה הגירעון יסתכם בשנה כולה ב-3.7% - 3.8% - חריגה של 12 מיליארד שקל מהתקרה המותרת.

שר האוצר משה כחלון, צילום: רויטרס שר האוצר משה כחלון | צילום: רויטרס שר האוצר משה כחלון, צילום: רויטרס

בספטמבר האחרון עמד שיעור הגירעון בפועל על 3.8% מהתמ"ג. זאת, אף שהנתון הרשמי הצביע על גירעון של 3.3% מהתמ"ג, אך נבע מדחייה של הכנסות ממסים מספטמבר 2018 לאוקטובר.

הגירעון בחודשים ינואר-אוקטובר עמד על 37.6 מיליארד שקל - זאת לעומת גירעון בתקופה המקבילה אשתקד של 24.7 מיליארד שקל בלבד - כלומר פער עצום של כ-13 מיליארד שקל המעיד על חומרת בעיית הגירעון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
איזה קטע נטו כישלון ממשיך לחייך
ביבי שכול מה שחשוב לו זה לברוח מהכלא הפקיר את המדינה, את האוצ נתן בידיים של נטו כישלון, פופוליסט מסוכן שמהיום הראשון במשרד ניהל תעמולת בחירות וחילק שוחד בחירות במליארדים. הכישלון הזה ייצר בור של 60 מליארד ש"ח בתקציב, 60 מליארד ש"ח שאנחנו והילדים שלנו נצטרך להחזיר, לא בובי שגם אחרי שיצא מהכלא ישאר איש עשיר עם חברים שמשלמים את החשבון, לא כחלון שסידר את החברים העשירים והם אולי ידאגו לו, לא ליצמן ועדת הטפילים שלו שרק סוחטים עוד ועוד תקציבים, לא המתנחלים שמקבלים פי שלושה וארבע יותר מכול אזרח בישראל. אנחנו מעמד הביניים שעובד, משרת תורם ומשלם כאן את המיסים. ונטו כישלון? הוא ממשיך לחייך
רמי  |  07.11.19
לכל התגובות