אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בהנחיית גורמי הביטחון: הופסקה תנועת הרכבות בדרום, כבישים נחסמו צילום: רכבת ישראל

בהנחיית גורמי הביטחון: הופסקה תנועת הרכבות בדרום, כבישים נחסמו

ברכבת ישראל מצמצמים פעילות, ובהנחיית גורמי הבטחון, הופסקה באופן זמני תנועת הרכבות בקטע שבין אשקלון לבאר שבע. כמו כן נחסמו צירי גישה בדרום לשני הכיוונים

12.11.2019, 06:59 | ליאור גוטמן ותומר הדר
לאור הערכת המצב הוחלט בצה״ל על חסימות אזורים וצירים סמוכים לגדר המערכת ברצועת עזה.

האזורים והצירים שייחסמו הינם כלל צירי הגישה החקלאיים מערבית לכביש 232, וייסגרו גם הצירים הבאים לשני הכיוונים: כביש מס׳ 4 - מצומת זיקים ועד צומת נתיב העשרה; כביש מס׳ 34 - מצומת יד מרדכי ועד כביש הגישה לקיבוץ ארז; כביש מס׳ 232 - מצומת מפלסים ועד לצומת כפר עזה.

הופסקה תנועת הרכבות בדרום, צילום: רכבת ישראל הופסקה תנועת הרכבות בדרום | צילום: רכבת ישראל הופסקה תנועת הרכבות בדרום, צילום: רכבת ישראל

בנוסף, הוחלט על סגירת חוף זיקים למבקרים, ובצה"ל מחדדים שאין לעצור בשולי הכביש במהלך הנסיעות באזור העוטף מטעמי ביטחון אישי.

במקביל, גם ברכבת ישראל מצמצמים פעילות, ובהנחיית גורמי הבטחון, הופסקה באופן זמני תנועת הרכבות בקטע שבין אשקלון לבאר שבע. המשמעות היא שתחנות שדרות, נתיבות ואופקים סגורות לשירות.

לפיכך, רכבות בקו הנגב המערבי (רעננה-באר שבע), מתחילות ומסיימות את נסיעתן מצפון בתחנת אשקלון. ברכבת אומרים שנוסעים מ/אל באר שבע יעשו שימוש בקו המזרחי, העובר דרך תחנות לוד, להבים רהט וקריית גת.

עקב המצב בדרום הוחלט שכל הקווים למכללת אחוה וספיר מבוטלים. בנוסף בוטלו כל קווי התלמידים באשדוד, אשקלון ובאר שבע, וכל הקווים שעוברים דרך צומת יד מרדכי משנים מסלולם ונוסעים דרך צומת גבעתי.

בתוך כך, רשות שדות התעופה מדגישה כי למרות המצב הבטחוני אין כל שינוי בלוח הטיסות. שדה התעופה בן גוריון פועל כרגיל. מעבר לכך, אין כל צפי לביטולי טיסות.

על פי הודעת אל על החברה הונחתה להמשיך ולטוס כרגיל. "אל על מדגישה כי לוח טיסותיה פועל כמתוכנן, וזאת בהתאם להנחיית הגורמים הרלוונטיים". יש לציין כי גם ארקיע וישראייר פועלות ללא כל שינוי, אך מדגישות כי בשל המצב חלק ממוקדי השירות המאוישים של החברות אינם פעילים. אל על מדגישה כי לנוכח המצב הבטחוני החברה תאפשר ביטולים ושינויים של כרטיסי טיסה ללא גביית דמי ביטול ושינוי – עד יום שבת ה 16 בנובמבר, כלומר יום שבת הקרוב. עוד מדגישה החברה כינוסעים המחזיקים בכרטיסי טיסה של אל על לטיסות שמועד המראתן עד 27 בנובמבר, 2019 (כולל), המבקשים להקדים מועד טיסתם, יכולים לעשות כן ללא תשלום דמי שינוי וטיפול וכן ללא תשלום הפרשי מחיר במידה וקיימים.

משרד הרישוי מגוש דן ודרומה סגור

משרדי הרישוי מגוש דן ודרומה יהיו סגורים היום לנוכח המצב הבטחוני, כך מודיע משרד התחבורה. לפי הודעת משרד התחבורה, גם במוקד הטלפוני של משרד הרישוי בטלפון *5678 לא ינתן היום שירות. משרד התחבורה טרם הודיע כיצד ינהג מחר ובהמשך השבוע - זאת במידה ואכן תימשך לחימה. משמעותו של מהלך כזה היא שלא יהיה ניתן, לפחות בחלק מן המקרים לבצע פיזית פעולות כגון העברת בעלות לרכב , הנפקת רשיונות וכיוצא בזאת. עם זאת, במשרד התחבורה מדגישים כי השרות לציבור (למשל הוצאת כפל רישיון, הנפקת רישיון) ימשך בעמדות השרות האוטומטיות - ה "רישיומט" המוצבות בין היתר בסניפי סופרפארם וגם באתר האינטרנט של משרד התחבורה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות