אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרחים למאטיס: 150 שנים להולדתו של אחד מגדולי האמנים של המאה ה־20 צילום: carlo lavatori

הפרחים למאטיס: 150 שנים להולדתו של אחד מגדולי האמנים של המאה ה־20

ארבעה מעצבי־על יצרו אגרטלים בהשראת יצירותיו של אנרי מאטיס, לציון 150 שנים להולדתו. התוצאה צבעונית ומרהיבה

13.11.2019, 08:27 | יונת נחמני

העולם הצבעוני, האופטימי ומעורר החושים של אנרי מאטיס קם לתחייה לציון 150 שנים להולדתו (ב־31 בדצמבר 2019), בקולקצייה של ״Maison Matisse”, יוזמה שהשיקו צאצאיו של אחד מגדולי האמנים של המאה ה־20 שמבקשת להגשים את היקום שלו בחפצים מעוצבים בקפידה.

קראו עוד בכלכליסט

אגרטל בעיצוב חיימה חיון, צילום: Sebastien Patron אגרטל בעיצוב חיימה חיון | צילום: Sebastien Patron אגרטל בעיצוב חיימה חיון, צילום: Sebastien Patron

קולקציית ״1869״ (שנת הולדתו של מאטיס) כוללת אגרטלים מקרמיקה במהדורה מוגבלת, שעיצבו האחים בורלק, והמעצבים חיימה חיון ואלסנדרו מנדיני. כל אחד ממעצבי־העל, שנבחרו בקפידה על ידי ז׳אן־מתייה מאטיס, דור רביעי למשפחת האמן, העניק פרשנות אישית ליצירתו. הטווח נע בין איוריו מלאי החיים של חיון, הצבעים והקומפוזציות עזי המבע של מנדיני, לבין ואזות מאופקות למראה של האחים בורלק, בהשפעת מוטיב החלון הפתוח שהיה מהחביבים על מאטיס (את האגרטלים אפשר לרכוש בהזמנה אישית באתר המיזם).

אגרטלים בעיצוב אלסנדרו מנדיני, צילום: maison matisse אגרטלים בעיצוב אלסנדרו מנדיני | צילום: maison matisse אגרטלים בעיצוב אלסנדרו מנדיני, צילום: maison matisse

מנדיני בעבודה, צילום: carlo lavatori מנדיני בעבודה | צילום: carlo lavatori מנדיני בעבודה, צילום: carlo lavatori

האגרטלים של חיון, מעריץ נלהב של מאטיס, הושפעו ממסעות הצייר במזרח התיכון. הם בעלי צורה שופעת ומעוטרים במוטיבים מהטבע, ועולם הצומח והדגה. מנדיני חקר את עולם הצבע של מאטיס לפני שבחר בשמונת הגוונים (לצד שחור ולבן) שבהם השתמש בשלושה אגרטלים שעיצב. הם מזכירים צדפה סגורה, והושפעו מהציור ״החולצה הרומנית״ של מאטיס, ומהדוגמאות הפרחוניות ביצירותיו של הצייר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות