אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טסלה נערכת לפתיחת מפעל בגרמניה צילום: רויטרס

טסלה נערכת לפתיחת מפעל בגרמניה

המפעל, שיוקם באיזור ברלין, צפוי לכלול גם מרכז פיתוח של החברה, שיוקם בסמוך לשדה התעופה החדש של העיר; לפי אילון מאסק, במפעל ייוצר רכב הכביש שטח העתידי של טסלה, מודל Y

13.11.2019, 09:08 | תומר הדר ואודי עציון

טסלה העולמית נערכת לפתיחת מפעל בלב הטריטוריה של תעשיית רכבי היוקרה האירופית - גרמניה; כך הודיע אילון מאסק. המפעל, שיוקם באיזור ברלין, צפוי לכלול גם מרכז פיתוח של טסלה שיוקם בסמוך לשדה התעופה החדש של העיר.

קראו עוד בכלכליסט

רכבי טסלה 3, צילום: AP רכבי טסלה 3 | צילום: AP רכבי טסלה 3, צילום: AP

לדברי מאסק, "ניכר שחלק מהמכוניות הטובות בעולם מיוצרות בגרמניה, וגרמניה לא נמצאת במרחק גדול מאחורינו בהבנה של היקף השוק לרכבים כאלה". לפי מייסד החברה, המפעל שיוקם בגרמניה ייצר סוללות, וגם את רכב הכביש שטח העתידי של טסלה, מודל Y. המפעל הגרמני צפוי להצטרף למפעל טסלה שהקמתו הושלמה בסין.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", טסלה פרסמה לפני מספר ימים מודעה לגיוס ראש לפעילות הישראלית של החברה, שיהיה אחראי בין היתר גם על נושא ממשקי רגולציה מול הממשל וגיוסי כוח אדם. לדברי גורם ישראלי בהנהלת החברה, מודעת הגיוס של טסלה משכה "מעל ל-12 אלף פניות". ביום שני האחרון הסירה טסלה את המודעה לחלוטין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
הוא בונה על כח אדם זול של מהגרים
הוא בטח עושה את זה בשביל לקבל תמיכה של ארגוני שמאל. ברלין היא מרכז מהגרים מארצות ערב. אין ייצור רכב מאות ק'מ משם. הבעיה שהמנגרים האלה לא עובדים, הם יושבים בבתים שלהם שהם קיבלו מהמדינה ומקבלים דמי אבטלה. למגיב אוהב אפל, אתה יודע שסטיב ג'ובס הוא מואמץ מסוריה והוא אף פעם לא עבד עם ישראל
אייל  |  13.11.19
1.
אני מתפטר! מאסק ולוקח את כל העובדים היהודים איתי לאפל אמרתי לך דנמרק! יה גרמני הומו מסריח.
קדימה אפל קאר תהיה טובה פי 100 מזו של טסלה. גם ככה הוא מעתיק הכול מאפל. עובדי טסלה יהודים בואו עכשיו לאפל. עכשיו! אם אתם אוהבים את ישראל. אפל לעולם אבל לעולם! לא תקים מפעל גדול בגרמניה!!!!!!
מנכ״ל אפל ומנכ״ל של טסלה בפועל  |  13.11.19