אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בין בחירות להפצצות: מי ידאג לחנות הבגדים באשקלון צילום: כרמית פלר

מנועי הכסף

בין בחירות להפצצות: מי ידאג לחנות הבגדים באשקלון

נראה שעוד סבב לחימה מאחורינו והכלכלה גם הפעם - מתאוששת במהירות. אבל אם נוסיף לכך את הכאוס הפוליטי, לא בטוח שזה יספיק לסבב הבא. מנועי הכסף - פרק 78

14.11.2019, 22:02 | שי סלינס

שוב סבב לחימה. עוד פעם חצי מדינה מושבתת לכמה ימים. חקלאים, מפעלי תעשייה, ענף התיירות, מסעדנים, בעלי אולמות אירועים - כולם נמצאים בסכנה גדולה של לסמן איקס גדול על שורת הרווח בסוף השנה.

בשני העשורים מדינת ישראל השתתפה ביותר משלושים מבצעים צבאיים. חמש המערכות הבולטות ביותר כוללות את מבצע חומת מגן ביהודה ושומרון ב-2002, מלחמת לבנון השנייה ב-2006 ושלושה מבצעים רחבי היקף ברצועת עזה: עופרת יצוקה, עמוד ענן וצוק איתן. ניתוח המגמות בבורסה הישראלית מצביע על כך שלאירועים הביטחוניים יש השפעה על מדדי המניות אך היא מוגבלת לטווח הקצר בלבד, ושההתפתחויות הכלכליות המקומיות והגלובליות הן אלו שקובעות את המגמה בשווקים בחודשים שאחרי המערכות. 

אז נכון שהכלכלה שלנו חזקה, הבורסה לא מתרגשת במיוחד מסבבי לחימה והשקל יציב - אבל כמה זמן באמת נוכל לשמור על יציבות כשאנחנו כל כך הרבה זמן מתנהלים בין בחירות להפצצות.

על המצב הלא פשוט בו נמצאת המדינה שלנו, ועל הרגעים המאוד מבלבלים ביום שלישי האחרון שבסופם גוש דן לא הופיע לעבודה - דיברנו בפרק ה-78 של פודקאסט מנועי הכסף עם אורי גרינפלד, הלכלכן והאסטרגט הראשי של בית ההשקעות פסגות.

בין בחירות להפצצות: מי ידאג לחנות הבגדים באשקלון
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןבין בחירות להפצצות: מי ידאג לחנות הבגדים באשקלון

 , צילום: כרמית פלר צילום: כרמית פלר  , צילום: כרמית פלר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות