אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צ'ק פוינט רוכשת את Cymplify הישראלית בכ-5 מיליון דולר צילום: עמית שעל

צ'ק פוינט רוכשת את Cymplify הישראלית בכ-5 מיליון דולר

הנרכשת פיתחה טכנולוגיה לאבטחה של התקני אינטרנט הדברים ואיתור נקודות תורפה בהם. היא צפויה להשתלב בליין המוצרים של צ'קפוינט, שמשקיעה בתחום מיגון IoT

14.11.2019, 16:20 | מאיר אורבך
צ'ק פוינט רוכשת את חברת הסייבר הישראלית Cymplify, שעוסקת באבטחת אינטרנט הדברים. סכום הרכישה לא פורסם, אך מוערך בכ-5 מיליון דולר. הרכישה היא חלק מהכרזה של החברה על טכנולוגיית הגנה חדשה בתחום ה-IoT.

קראו עוד בכלכליסט

מייסדי החברה הם רם יוניש (מנכ"ל) יהלי סלע (סמנכ"ל טכנולוגיה) וגילי ינקוביץ (סמנכ"ל מו"פ), יוצאי יחידת מצו"ב בצה"ל, שעבדה כשנתיים בתצורת בוטסטראפ. הפיתוח של Cymplify משלב יכולות סריקת חולשות אבטחה עם מניעת איומים בזמן אמת. צ'קפוינט מתכוונת לשלב את הטכנולוגיה הזו בארכטיקטורת ההגנה שלה, Infinity.

גיל שויד, מנכ"ל צ גיל שויד, מנכ"ל צ'ק פוינט | צילום: עמית שעל גיל שויד, מנכ"ל צ

השימוש הנרחב במכשירי IoT בבתי חולים, מפעלים, ותעשיות רבות, בשילוב עם החולשה האבטחתית המובנית שלהם, יצרו בשנים האחרונות נקודות תורפה שמנוצלות ע"י פושעי סייבר למתקפות מתקדמות. בין השאר, יכולים תוקפים לשבש מצלמות אבטחה מקוונות, מכשור רפואי כמכשירי MRI, ואף להשתלט על תשתיות תעשייתיות חיוניות כדי לגרום נזק משמעותי.

הטכנולוגיה שנרכשה היום מאפשרת ליצרניות ציוד IoT לחזק את הגנת הסייבר שלהן באופן מובנה על גבי המכשירים עצמם. היא עושה זאת באמצעות ניתוח של קוד התוכנה והקושחה המופעל על המכשיר וכן עדכון בזמן אמת של רכיב הגנת הסייבר במכשיר שמטרתו למנוע את המתקפה. כמו כן, הטכנולוגיה מספקת שירות שסורק את רכיבי התכנה המוטמעים בציוד ה-IoT ומפיק דו"ח שמפרט את נקודות התורפה והפגיעות בציוד, כמו גם ליקויי תצורה והגדרות אבטחה שגויות.

ד"ר דורית דור, סמנכ"ל מוצרים, מחקר ופיתוח בצ'ק פוינט, מסרה: "הצעד עליו אנחנו מדווחים היום מצטרף לסדרה של פעולות ומאמצים שאנו נוקטים בהן כדי להבטיח את הגנת הסייבר הטובה ביותר על כלל הפלטפורמות הדיגיטליות החשופות למתקפות. מתקפות הסייבר מהדור החמישי והשישי מנצלות את השימוש הגובר בפלטפורמות קיימות וחדשות, ובכלל זאת מוצרי ה-IoT אשר מצריכים פתרונות הגנה מתאימים. שילוב צוות Cymplify והטכנולוגיות של החברה בארכטיקטורת Infinity תחזק את היכולת שלנו לצמצם את חשיפת לקוחותינו להתקפות סייבר על מוצרי IoT, להיטיב את התמודדות שלהם עם איומים וחולשות יחודיים למוצרי IoT בהם וזאת מבלי לפגוע בפעילות השוטפת שלהם".

את cymplify ייצגו עוה"ד יובל לזי איתי גורה ועדו פרוינד ממשרד ברנע. את צ'ק פוינט ייצגו עוה"ד ענת איגנר ואריאל לוסטיג ממשרד נשיץ ברנדס אמיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
תזרקו פצצות כימיות של 400 ק״מ על סין, הודו, ארצות הברית, אירופה. קדימה לעבודה. כוכבי זו פקודה.
הם יותר גרועים אפילו מהגרמנים. הגרמנים לא אנסו אותנו הם מתכוונים לאנוס אותנו ולהפוך אותנו לעבדים רחמנא ליצלן. כוכבי תבצע את הפקודה כאילו ביבי לא ראש ממשלה. זו ממשלת מעבר. קדימה לעבודה כוכבי. אתה יודע טוב מאוד שאמריקאים זה עמלק. קדימה לעבודה כוכבי. ביבי תעשה מה שצריך. העם היהודי יכבוש את העולם. בעזרת השם נירש את העולם. וכל המכרות וכל השדות יהיו של ישראל ונשרוף את הבקר והצאן ומה שהרבנים יורו לנו לעשות בנוסף. לא אהיה כשאול המלך.
הרמטכ״ל  |  17.11.19