אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיפורים בנתיב הקארפול: תוספת נסיעה בשוליים ותגבור מערך האוטובוסים והחניות צילום: ynet

שיפורים בנתיב הקארפול: תוספת נסיעה בשוליים ותגבור מערך האוטובוסים והחניות

כפי שפורסם בכלכליסט משרד התחבורה יהפוך את השוליים הימניים של הכביש בין נתניה לתל אביב לנתיב תחבורה ציבורית עצמאי, בו יוכלו לנוע רק אוטובוסים ומוניות. כמו כן, משעה 22:00 הנסיעה בנתיב הקארפול תותר לכל כלי הרכב

14.11.2019, 18:55 | ליאור גוטמן
משרד התחבורה הודיע הערב (ה') על שיפורים בנתיב הקארפול שנפתח החודש בין נתניה לתל אביב. הנתיב מאפשר נסיעה לשלושה נוסעים ומעלה, מהלך שגרר מחאה חריפה מצד נהגים שנתקעו בפקקי תנועה חריפים בנתיבים האחרים.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שפורסם בכלכליסט משרד התחבורה יהפוך את השוליים הימניים של הכביש לנתיב תחבורה ציבורית עצמאי, בו יוכלו לנוע רק אוטובוסים ומוניות. ההסדר יפעל רק בשעות הבוקר ומהחודש הבא. עוד נקבע כי מיום ראשון הקרוב (17 בנובמבר), הסדרי הנסיעה בנתיב יהיו רק בין השעות 06:00 בבוקר ל-22:00 בלילה. בשאר השעות, הנסיעה בנתיב זה תותר לכל כלי הרכב, ללא הגבלה במספר הנוסעים. זאת, לאחר ניתוח מקצועי ובחינת כלל האפשרויות לניצול מיטבי ונכון של הנתיבים בכביש, תוך מתן העדפה לתחבורה ציבורית ושיתופית.

נתיב הקארפול. ייפתח לכולם משעה 22:00, צילום: שאול גולן נתיב הקארפול. ייפתח לכולם משעה 22:00 | צילום: שאול גולן נתיב הקארפול. ייפתח לכולם משעה 22:00, צילום: שאול גולן

בצד התשתיות מבטיחים שהלילה תחל חברת נתיבי ישראל בביצוע התאמות ושיפורים גיאומטריים, במקטע שבין גשר אודים (אזור פולג) למחלף וינגייט, במטרה להקל על ההשתלבות בנתיב פלוס ובנתיבים הרגילים.

מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר-אייל, ציינה כי משרד התחבורה ממשיך לבחון הסדרים נוספים לשיפור ההשתלבות של כלי הרכב בכביש החוף ושיפור התחבורה הציבורית במרחב כולו. לדבריה, עד לסוף השנה יפתח חניון "חנה וסע" גם בנתניה והמשרד ממשיך בשדרוג קווי התחבורה הציבורית למטרופולין תל אביב וממנו.

במקביל, הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה תתגבר את שירות האוטובוסים מאזור השרון לתל אביב ובחזרה. מיום ראשון הקרוב, יחל לפעול קו חדש (קו 704) ממתחם הוילג' בחדרה (ליד מחלף אולגה) להרצליה ולתל אביב. הקו יפעל מהשעה 06:00 בבוקר ועד השעה 19:00 בערב, ובכיוון ההפוך מהשעה 07:00 בבוקר ועד לשעה 20:00 בערב.

במשרד מבטיחים שבשעות השיא הקו יפעל בתדירות של 15 דקות, ויעצור בתחנות - הדסה נעורים, חבצלת, הסירה, סינמה סיטי גלילות, סמינר הקיבוצים, ארלוזורוב ועזריאלי. נוסעי הקו יוכלו לעשות שימוש בחניון "מול החוף וילג'", שם מוצבים כאלף.מקומות חניה.

מיום ראשון הבא (24 בנובמבר) יחל לפעול קו חדש נוסף (קו 635) מבת חפר וכפר יונה להרצליה ולתל אביב. הקו יפעל מהשעה 06:00 בבוקר ועד השעה 18:15 בערב, ובכיוון ההפוך מהשעה 09:30 בבוקר ועד השעה 20:00 בערב. בשעות השיא יפעל הקו בכל 20 דקות. הקו יעצור בין היתר בתחנות לאורך כביש 57, מחלף הסירה, סינמה סיטי גלילות, עזריאלי וארלוזורוב.

בצד זה, ביום ראשון הקרוב ייפתח חניון חדש, מערבית לתחנת הרכבת בחדרה. החניון יכלול כ-400 מקומות חניה, ויופעלו בו שאטלים תדירים חינם לתחנת הרכבת הממוקמת בצד המזרחי ובחזרה. השאטלים יפעלו מ-05:30 בבוקר ועד חצות. בעוד פחות משנה, תושלם הקמת גשר הולכי רגל שיחבר בין החניון לתחנת הרכבת.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' ציין שהנתונים מלמדים על שיפור והתייצבות הדרגתית של הנסיעה בנתיב פלוס. "אני בטוח שעם יישום השיפורים החדשים, נוכל לצפות בהמשך המגמה החיובית של נתיב פלוס. מאז פתיחת נתיב פלוס נשברו שיאים במספר הנסיעות השיתופיות באמצעות האפליקציות הייעודיות השונות, והיד עוד נטויה. שינוי אמיתי יגיע רק כשנשנה את הרגלי הנסיעה שלנו. אני מבטיח לעשות כל מאמץ לסייע לכם ולהעמיד בפניכם את מירב האפשרויות לעשות זאת", סיכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
עגלה שכל אחד מהסוסים מושך לכיוון אחר...
הניסוי נכשל, דבר שאם חכמי המשרד היו יורדים מעט מגאוותם וטורחים להתייעץ עם מומחים מהטכניון טרם ההחלטה - הפרסה היתה נמנעת. כעת במקום להודות בכישלון ולהשיב את המצב לקדמותו - יוצאות השכם וערב הודעות על "הצלחה" בניסוי אך, מעניינת העובדהשאילו הניסוי אכן היה "הצלחה" כלשון המנכ"לית מדוע נדרשים כעת פתרונות שלוף חדשים בדמות ביטול השוליים ???
e  |  17.11.19
17.
ב"ה הודעה על בחירות בעוד 4 ימים
ואז נעיף אתכם - מפלגת הבית היהודי לאלף עזאזל, המקום אליו אתם שייכים. חרבתם מעמד ביניים שלם, הבאתם דכאון על אנשים שלא עשו כלום חוץ לנסות להתקיים בכבוד ולצמוח במדינה. כואב לכם שאנשים נוסעים ברכב? אז למה לא סגרתם לגמרי את המעבר בכביש 2 לבעלי רכב פרטי? כי אתם בלוף. כי אתם בעצמכם לא מאמינים בדבר הזה. הרי אם הייתי אומר לכם, שאם תחסמו את המעבר כביש 2 לכלל הרכבים הפרטיים בועבור זה יגיע הקב"ה, הרי שהייתם עושים זאת מיד ומבלי לחשוב פעמיים. אלא שבמהלך הזה של נת"צ+2 - בלוף המאה, אתם בעצמכם לא מאמינים. רק פופוליסטיים. אתם תשלמו על זה ביום הבוחר. ב"ה הודעה על בחירות בעוד 4 ימים ואז נבוא חשבון
חבר מרכז לשעבר בבית היהודי  |  17.11.19
16.
לא מבין... לא את שר התח' ולא את הכתבים/עיתונאים
שר התח' רואה שהרעיון לא עובד ומוסיף לחטוא עם נסיעה בשוליים והעיתונאים מפרסמים כתבות אוהדות חסרות ביסוס "מקצועי"... כול התגובות על מהלך השר היו שליליות, למה העיתונאים לא עושים סקר בין אלה הנמצאים בכביש זה יום-יום? למה מומחים בתחום אינם מצוטטים בתקשורת? כמו שתמיד אמרו: להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום.
בני  |  17.11.19
לכל התגובות