אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גייטס עלה לראש רשימת עשירי העולם, על חשבון בזוס

גייטס עלה לראש רשימת עשירי העולם, על חשבון בזוס

לפי בלומברג, מייסד מיקרוסופט עקף את מייסד אמזון עם הון בשווי של 110 מיליארד דולר לעומת 108.7 מיליארד דולר; מניית אמזון ירדה אמש ב-0.9% ומיקרוסופט עלתה ב-1.3%

16.11.2019, 11:49 | שירות כלכליסט

מייסד מיקרוסופט, ביל גייטס, שב אתמול (ו') לראש רשימת האנשים העשירים שעורכת בלומברג ועקף את מייסד ומנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס. לפי הרשימה, הונו של גייטס נאמד עתה על 110 מיליארד דולר. שווי הונו של בזוס מוערכך ב-108.7 מיליארד דולר. מניית מיקרוסופט עלתה במסחר בוול סטריט אתמול ב-1.3% ומניית אמזון ירדה ב-0.9%.

קראו עוד בכלכליסט

גייטס ניצב בפסגה בפעם הראשונה זה שנתיים, אם כי עקף את בזוס למשך זמן קצר בחודש שעבר לאחר שאמזון דיווחה שרווחיה לרבעון השלישי צנחו ב-28% לעומת השנה שעבר.

מניית מיקרוסופט עלתה ב-48% מראשית השנה, והדבר הגדיל את שווי אחזקותיו של גייטס בחברה. באוקטובר גברה ענקית הטכנולוגיה על אמזון במכרז מחשוב הענן הענק של הפנטגון בסך 10 מיליארד דולר. במקביל נאלץ השנה בזוס לוותר על חלק ניכר מהונו בעקבות גירושיו המתוקשרים מאשתו מקנזי.

גייטס הגיב לאחרונה להצעות שהועלו בארה"ב להחלת מס עושר ואמר כי הוא שילם יותר מ-10 מיליארד דולר במסים, והוא מוכן שהסכום יגיע ל-20 מיליארד דולר. עם זאת, לדבריו, אם יאלץ לשלם 100 מיליארד דולר, דבר זה יאלץ אותו "לעשות כמה חישובים ביחס למה שאשאיר". 

ביל גייטס, צילום: גטי ביל גייטס | צילום: גטי ביל גייטס, צילום: גטי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות