אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משקיעים בנדל"ן בעולם? את ההתאהבות תשמרו לחיי הנישואים צילום: Pexels

משקיעים בנדל"ן בעולם? את ההתאהבות תשמרו לחיי הנישואים

כשאנחנו מחפשים בני זוג, אנחנו בוחרים את אלה שנרצה להישאר איתם לאורך שנים רבות, אך בחיפוש נכסים להשקעה, צריך לחשוב גם על רגע הפרידה. אלחנן רוזנהיים, מנכ"ל פרופימקס, מסביר מה קווי הדמיון בין נישואים להשקעה – ומה ההבדלים הקריטיים

17.11.2019, 16:25 | נועה אורן, בשיתוף פרופימקס
מוסד הנישואים הוא עתיק יומין, אך לא רבים יודעים שגם ההשקעות בנדל"ן מלוות אותנו זה אלפי שנים. למעשה, אפשר לומר שאברהם אבינו היה משקיע הנדל"ן הראשון (או לפחות הראשון שמעשיו תועדו), כאשר רכש את מערת המכפלה – בעסקה שכוללת רבים מעקרונות היסוד של השקעה בנדל"ן שמוכרים לנו עד היום.

קיים הבדל מהותי מאוד בין נישואים וחיים בזוגיות, לבין השקעה בנדל"ן. בנישואים, אנחנו שואפים לא לעשות אקזיט לעולם, אך בהשקעות, אסור לנו להתאהב בנכס, ואנו חייבים לממש את השקעותינו בעיתוי הנכון על מנת לצאת מורווחים. עם זאת, יש גם מאפיינים רבים דומים - בנישואים כמו בהשקעות, שני הצדדים חייבים לפעול תוך אמון, הגינות, פתיחות ונכונות להתגבר יחד על כל קושי, כדי להגיע למטרה המשותפת.

 , צילום: Pexels צילום: Pexels  , צילום: Pexels

למצוא את השותף נכון

לדברי אלחנן רוזנהיים, מנכ"ל פרופימקס, בהשקעות, כמו בנישואים, הכל טמון בשותף הנכון. "מתחילת דרכה של פרופימקס, לפני 22 שנה, הבנו שהשקעה בנדל"ן פרייבט אקוויטי דורשת ידע מקומי וסקטוריאלי, וכי אי אפשר להגיע להזדמנויות האמיתיות או לנהל נכסים בשלט רחוק. מכאן נגזרת האסטרטגיה שלנו – איתור השותפים המקומיים, המקצועיים והאמינים ביותר, כדי לעבוד יחד איתם.

"לא מעט מחקרים כבר הראו כי בהשקעה בנדל"ן, יש משמעות עצומה לכישורים של מנהלי ההשקעה, עד כדי כך שביצועיו של מנהל טוב בסקטור גרוע, עולים על אלה של מנהל גרוע בסקטור טוב (גם אם ברור שעדיף מנהל טוב בסקטור טוב). אחד המחקרים קובע כי הפרש התשואות בין מנהל טוב לגרוע יכול להגיע ל-17% לשנה ויותר", אומר רוזנהיים.

עיקרון משמעותי נוסף בהשקעות הוא פיזור והשקעת הנכסים (Asset allocation). לדברי רוזנהיים, "הכוונה היא אמנם לחלוקה של התיק בין סוגי השקעות שונים, כמו ניירות ערך, מטבע חוץ ונדל"ן, אבל גם חלוקה פנימית בכל פלח של תיק ההשקעות. בנדל"ן, אנו מתייחסים לחלוקה בין סקטורים, מדינות, סוגי נכסים, מנהלים מתמחים ועוד".

קרנות פרופימקס מספקות פתרון אופטימלי לפיזור חשוב זה, זאת בעלויות נמוכות ותשואות גבוהות מאלו המקובלות בענף הבאות לידי ביטוי בתוצאות יוצאות הדופן של ארבע הקרנות הקודמות של פרופימקס. למידע נוסף לחצו כאן >>>  

אלחנן רוזנהיים, מנכ"ל פרופימקס אלחנן רוזנהיים, מנכ"ל פרופימקס אלחנן רוזנהיים, מנכ"ל פרופימקס

ערך מוסף בהשקעה

בהתבסס על הניסיון הרב שצברו בפרופימקס, ועל העקרונות המנחים הללו, בימים אלה משקיעים יכולים להצטרף לקרן הנדל"ן החמישית – CircleOne V - הצועדת בדרכי הקרנות הקודמות, שהוכיחו את עצמן בהצלחה.

חלק משמעותי באסטרטגיה של הקרן הוא, כאמור, פיזור-על שמובנה בה, בסקטורים מגוונים, באזורים שונים בדגש על אלה הנהנים מצמיחה כלכלית חזקה ויציבה ועם מגוון מנהלים ואסטרטגיות, כאשר כיום, על בסיס 22 השקעות שכבר בוצעו בקרן, כ-20% מהן באירופה וכ-80% בארה"ב. גם בקרן זו, משקיעה פרופימקס עם שותפים מקומיים איתם עובדת החברה כבר שנים רבות – לאחר שהוכיחו כי הם אכן מעניקים ערך מוסף לכל השקעה.

לפרטים נוספים על קרן CircleOne V של פרופימקס וקבלת מידע על תשואות עבר (למשקיעים כשירים בלבד) לחצו כאן >>>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות