אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויקטורי מוותרת על הקנאביס, תתמקד ברכישת סניפי יינות ביתן צילום: אבי רוקח

ויקטורי מוותרת על הקנאביס, תתמקד ברכישת סניפי יינות ביתן

החברה דיווחה כי לא תשלים את רכישת 50% ממיזם הקנאביס עליו דיווחה, לאור אי עמידה בתנאים המתלים של ההסכם; גורמים המקורבים לחברה: "החליטו לרדת לגמרי מהשקעות בקנאביס"

18.11.2019, 17:42 | צלי גרינברג
חברת קמעונאות המזון ויקטורי דיווחה היום (ב') כי לא תשלים את רכישת 50% ממיזם הקנאביס עליו דיווחה ביוני האחרון, לאור אי התקיימות התנאים המתלים להשלמתו. בחברה ציינו כי טרם הושקעו כספים במיזם.

קראו עוד בכלכליסט

יש לציין כי ההסכם אמור היה לפוג בספטמבר, אך החקלאים שאמורים היו לגדל את הקנאביס הרפואי במסגרת שיתוף הפעולה עם הרשת הקמעונאית, לא קיבלו עד אז את האישורים הנדרשים מהיק"ר. בויקטורי המתינו עד לתאריך הדיווח, אך משטרם התקבל האישור, החליטו בויקטורי לרדת מהעיסקה עם חלוף זמנה.

אייל רביד, מנכ"ל ויקטורי, צילום: אבי רוקח אייל רביד, מנכ"ל ויקטורי | צילום: אבי רוקח אייל רביד, מנכ"ל ויקטורי, צילום: אבי רוקח

גורמים המקורבים לחברה מסרו לכלכליסט כי אייל רביד, בעל השליטה בויקטורי, "החליט לרדת לגמרי, לעת זו, מהשקעות בתחום הקנאביס, לאור ההתמקדות בהשלמת העיסקה הצפויה של 5 סניפים של יינות ביתן תמורת 63 מיליון שקל".

במסגרת העיסקה אמור היה רביד לחבור למשפחת קומרז העוסקת בחקלאות במושב כפר אחים שבמרכז הארץ לפעילות קנאביס רפואי בה יחזיק 50%, שתמורתם יעביר ממניות ויקטורי בשווי 20 מיליון שקל, שהם כ-2.5% מהון המניות של החברה.

ויקטורי תיכננה להעניק למיזם הלוואת בעלים בשווי 13 מיליון שקל לטובת גידול חקלאי על שטח חממות של 5.5 דונם וייצור במפעל שתוכנן להיבנות על שטח של כ-14 דונם, עם אפשרות להרחבה נוספת של 19.5 דונם.

רביד אמר אז לכלכליסט כי "בעלי מניות ויקטורי קיבלו מתנה בדמות החזקה בקנאביס לצד החזקה בוויקטורי. המשפחה שלי היא בעלת המניות העיקרית בחברה, ואם לא היינו חושבים שזה טוב הרי לא היינו עושים את העיסקה. אני רואה את הכיוון שאליו התחום הולך, בהרגשה שלי אנחנו הולכים לעשות טוב לכולם עם ההשקעה הזאת".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות