אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל ליווי'ס: "בעוד 10 שנים לבגדים לא יהיו מידות"

מנכ"ל ליווי'ס: "בעוד 10 שנים לבגדים לא יהיו מידות"

לדברי צ'ארלס ברג, המידות המסורתיות ייעלמו מחנויות הבגדים: "מצלמות וסורקי גוף יאפשרו ללקוחות לקנות בגדים שמתאימים להם בדיוק מושלם"

20.11.2019, 21:27 | שירות כלכליסט

"החידושים החשובים ביותר נולדים כשאתה נאלץ להתמודד עם אילוץ, והאילוץ שלנו הוא הצורך להתמודד עם מידות גוף", כך אמר ל-CNBC מנכ"ל ליווי'ס צ'ארלס ברג.

קראו עוד בכלכליסט

בראיון לאתר CNBC העריך ברג כי "המידות הקלאסיות ייצאו מתעשיית האופנה בעוד 10 שנים". הסיבה לכך, לדבריו, היא "מצלמות וסורקים מיוחדים שיאפשרו ללקוחות לסרוק את הגוף שלהם באופן מדויק ויאפשר לקנות בגדים שמתאימים בדיוק מושלם לגוף". את הבגדים שיותאמו עבורו באופן אישי יוכל כל לקוח להזמין ישירות הביתה.

חנות של ליווי חנות של ליווי'ס בברוקלין | צילום:בלומברג חנות של ליווי

כאשר השתלט ברג על חברת לוי שטראוס בשנת 2011, אחד הדברים שהוא הופתע לגלות היה המיקום של מרכז החדשנות שלו: טורקיה.

"פעם אמרתי, 'אנחנו בקצה הצפוני של עמק הסיליקון. כיצד אנחנו מושכים את כל הכישרון והחדשנות של עמק הסיליקון לעבוד איתנו? הם לא יעשו את זה, אם יצטרכו להרחיק עד טורקיה".

בשנת 2013, לוי שטראוס פתחה את מעבדת החדשנות Eureka שנמצאת בסמוך למטה שלה בסן פרנסיסקו. ברג מסביר כי הוא רואה בחדשנות את אחד האלמנטים החשובים שהביא לחברה.

הוא מדגים זאת, בין היתר, בפיתוח טכנולוגיה חדשנית שחסכה לחברה יותר משלושה מיליארד דולר בגימור ג'ינסים. תהליך השימוש של ליווי'ס בלייזרים לצורך גימור זוג מכנסי ג'ינס מעניק למכנסיים את המראה שהצרכנים רוצים, מקטין את הזמן שנדרש להכנת ג'ינס, וכן את העבודה הגופנית ואת הכימיקלים הדרושים להשלמת התהליך.

טכנולוגיית הלייזר עשויה לאפשר בעתיד שינוי גודל והזמנות בהתאמה אישית של בגדים. הלייזרים מאפשרים לסיים את הג'ינס במרכזי ההפצה ולא במתקני ייצור מרכזיים, מה שפותח את הדלת להזמנות בהתאמה אישית.

"זה מהפכני וישנה לגמרי את כל שרשרת האספקה ​​לאורך זמן מכיוון שנוכל לדחות את הגימור של זוג ג'ינס קרוב יותר לשוק", אמר ברג ל-CNBC.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
לא יקרה בחיים כל עוד כל תעשיית הביגוד מיוצרת בסין, הודו ושאר מדינות העולם השלישי
מי שחושב שסורקים אלקטרונים יכתיבו את גודל ומידת הבגד להזמנה חי לו בבועה . זה אולי יקרה לבודדים מהאלפיון העליון אבל לא לשאר האוכלוסייה. כדי לסיים את גימור הבגד במרכז ההפצה ולא במדינת הייצור (שהיא מדינת עולם שלישי בדרך כלל) צריך לשכור מבני ענק במדינות המערב בערים הגדולות, ורק השכירות לא תשתלם לעשות הליך כזה. בסין ובמדינות העולם השלישי היכן שכל תעשיית הבגדים מיוצרת, אין שום זכויות לפועלים, שכרם זעום ואף מדינה מערבית לא יכולה להתחרות בתנאים הירודים האלו לפועל ייצור. עשירים במילא כבר היום מזמינים תפירה אישית של בתי האופנה היוקרתיים כך שאין כאן מהפך של ממש. מעמד הביניים ימשיך לקנות תוצרת סין והעולם השלישי כי המהפך כבר אירע לפני שלושים שנה לפחות וקשה לחזור ממנו אחורה.
הזייה ותו לא  |  21.11.19
לכל התגובות