אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבעון שלישי במליסרון: עלייה קלה ברווח, צמיחה של 4.3% בפדיונות הקניונים צילום: ורדי כהנא

רבעון שלישי במליסרון: עלייה קלה ברווח, צמיחה של 4.3% בפדיונות הקניונים

הקבוצה רשמה ברבעון רווח תזרימי מתואם של 180 מיליון שקל, עלייה של 2.3% בהשוואה לרבעון המקביל. דמי השכירות המתואמים נותרו כמעט ללא שינוי, על 274 מיליון שקל

21.11.2019, 09:14 | אורי גלאור

יום לאחר פרסום דוחות עזריאלי מפרסמת המתחרה מליסרוןאת הסיכום הרבעוני שלה: חברת הקניונים שבשליטת עופר השקעות (58.1%) רושמת ברבעון השלישי עלייה זניחה ב-NOI שעמד על 274 מיליון שקל, לעומת 273 מיליון שקל ברבעון המקביל. ב-NOI מנכסים זהים עמד על 293 מיליון שקל בדומה לרבעון המקביל.

בה בעת, בשורת הרווח התזרימי המתואם, ה-FFO הריאלי, נרשמת למליסרון עלייה של 2.3% ל-180 מיליון שקל. עיקר העלייה נובע מחיסכון בעלויות המימון.

בסיכום תשעת החודשים הראשונים של 2019 - ה-NOI עלה ב-0.4% ל-824 מיליון שקל, ה-FFO עלה ב-2.9% ל-536 מיליון שקל.

הפדיונות בקניוני הקבוצה מנכסים זהים על ברבעון השלישי ב-4.3% בהשוואה לרבעון המקביל. הפדיונות בשלושת הרבעונים הראשונים נרשמה עלייה של 2.8% בפדיונות הקניונים הזהים. קניון רמת אביב בלט עם עלייה של 5.6% בפדיונות בחודשים ינואר-ספטמבר.

שיעור התשואה המשוקלל הנגזר מהנדל"ן להשקעה (Cap Rate) עמד על 7.06% נכון לסוף הרבעון, שיעור התפוסה הממוצע של נכסי הקניונים עמד על 98%, בנכסי המשרדים עמד שיעור התפוסה על 93%.

ביולי האחרון החליט המנכ"ל הותיק של מליסרון, אבי לוי, לפרוש מתפקידו לאחר שלא הצליח להגיע לסיכומים בנוגע להסכם ההעסקה החדש שלו. לוי ביקש הלוואה לרכוש 5% ממניות החברה וסורב - הוא כיהן כמנכ"ל מליסרון מאז שנת 2011, אופיר שריד, סמנכ"ל הכספים של החברה, מונה למנכ"ל החברה במקום אבי לוי. שריד נכנס לתפקיד בתחילת חודש אוקטובר, כך שלמעשה זהו הדו"ח הכספי הראשון שפורסם שבו אופיר שריד חתום עליו כמנכ"ל החברה, אף שהרבעון המדווח היה תחת ניהולו של המנכ"ל היוצא לוי. 

ליאורה עופר, יו"ר מליסרון, אמרה לאחר פרסום הדוחות: "ברבעון השלישי לשנת 2019 המשיכה החברה להציג שיפור בפרמטרים הפיננסיים והתפעוליים, וזאת על רקע השינויים שעובר תחום הקמעונאות, ובכללם המגמות הנוגעות לתרבות הצריכה באמצעות האינטרנט. החברה ממשיכה לפעול להשבחת מרכזי המסחר והקניונים שבבעלות הקבוצה ובד בבד מחזקים את תחום המשרדים. אנו מאמינים כי נתוני הצמיחה העקביים שהחברה מציגה הם העדות הטובה ביותר לאיכות נכסי החברה ולביקוש הגבוה להם".

 

ליאורה עופר בעלת השליטה ויו"ר מליסרון , צילום: עמית שעל ליאורה עופר בעלת השליטה ויו"ר מליסרון | צילום: עמית שעל ליאורה עופר בעלת השליטה ויו"ר מליסרון , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות