אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר הקלות משרד הבריאות: טוגדר תבקש אישור ליבוא הקנאביס מגידוליה באוגנדה צילום: מתן נעים

בלעדי לכלכליסט

לאחר הקלות משרד הבריאות: טוגדר תבקש אישור ליבוא הקנאביס מגידוליה באוגנדה

החברה החלק בהליכי בקשת אישור ממשרדי האוצר והחקלאות - לאחר שמשרד הבריאות אישר יבוא עקב המחסור בקנאביס רפואי; המנכ"ל נסים ברכה: "על אף שהחווה באוגנדה מתוכננת לייצא תוצרת לאירופה, פתיחת האפשרות למכירה בישראל לחצי השנה הקרובה מייצרת לנו הזדמנות נוספת"

21.11.2019, 08:45 | צלי גרינברג

חברת הקנאביס הרפואי טוגדר פארמההחלה בהליכי בקשת ייבוא הקנאביס שהיא מגדלת באוגנדה לישראל. הבקשה צריכה להיות מאושרת על ידי משרדי הבריאות והחקלאות.

הבקשה הוגשה לאחר שמשרד הבריאות אישר לייבא ארצה קנאביס לצרכים רפואיים תוך מתן הקלות שונות לחצי השנה הקרובה, עקב מחסור בקנאביס רפואי הקיים בשוק.  אחת ההקלות מאפשרת ייבוא של קנאביס לצרכים רפואיים שאינו מחויב לעמידה בתקינה הישראלית הנדרשת למכירה בבתי המרקחת (IMC-GMP), כל עוד הם עומדים בתקינה בינלאומית אחרת.

עד למתן ההקלות, לא ניתן היה לייבא קנאביס רפואי למטרות מסחריות כלל, וגם הדיונים לגבי ייבוא, טרום ההקלות, כללו עמידתו גם בתקינה הישראלית. 

ניסים ברכה, מנכ"ל טוגדר פארמה, אמר לכלכליסט: "על אף שהחווה באוגנדה מתוכננת לייצא תוצרת לאירופה, פתיחת האפשרות למכירה בישראל על ידי משרד הבריאות לחצי השנה הקרובה מייצרת לנו הזדמנות נוספת ונפעל לנצלה. בהתאם לכך אנו מתכננים למכור לשוק המקומי חלק מהתוצרת שאנו מגדלים כבר כיום באוגנדה, והכמות תיקבע בהתאם להערכות שנעשה בחברה".

ב-6 לאוגוסט השנה דיווחה טוגדר כי קיבלה תקן GAP-CUMCS, אשר מבוסס על הנחיות ארגון הבריאות העולמי ונדרש לגידול חקלאי המיועד למדינות אירופה. החברה תפעל לנצל את תקן זה לטובת הייבוא. בעבר עלו סימני שאלה לגבי האפשרות למכור באירופה את תוצרת הגידולים החקלאיים של טוגדר באוגנדה, ושאלות אלה נגעו גם למכירה בישראל. לפיכך, מכירת התוצרת האוגנדית בישראל תהווה עבור החברה אבן דרך משמעותית שתעניק הכשר לתוצאת מאוגנדה.

לפני כ-10 ימים החברה דיווחה כי תמכור קנאביס רפואי בכ-192 מיליון שקל לחברת 'מעבדות קנאביס', בהסכם חומש אותו יוכלו הצדדים להפסיק לאחר שנה וחצי. מחיר המכירה שנמכר במסגרת הסכם זה עומד על 5.5 שקל לגרם קנאביס רפואי, ובהנחה שתמכור גם את הקנאביס המיובא במחיר זה היא צפויה הגדיל את שולי הרווח לגרם באופן משמעותי.

מנכ"ל טוגדר ניסים ברכה , צילום: מתן נעים מנכ"ל טוגדר ניסים ברכה | צילום: מתן נעים מנכ"ל טוגדר ניסים ברכה , צילום: מתן נעים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
משחקי עוצמה על חשבון החולה
היום הביאו משלוח קנאביס ראשון מחו"ל יפה וטוב שכך. אז תודה לביבי ומשרד הבריאות שיזמו ו יבוא קנאביס לחולים. אני שואל . רק לי נראה לכאורה שלמען רווחי הכסף חברות הקנאביס הישראליות יצרו מחסור יזום בכדי להפעיל לחץ במשרד הבריאות, על חשבון החולים ויסלחו לי על השאלה, על מה הצהלות כאשר קנדוק תמשיך ותמכור לחולים את הסחורה שיבאה בזול , במחירי עתק של אלפי שקלים לחולה ? הרי שעל פי מידע שמסרו לי הבוקר בקנדוק פרט לשמן הם לא מוכרים את הקנאביס במחיר 370 שח כבהסדרה הישנה והשאירה חולים ללא מענה ועקפו את ה צו .
חולה מטופל קנאביס  |  07.01.20