אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מניות מזנקות, רווחים יורדים: מה עובר על חברות הטכנולוגיה בוול סטריט? צילום: שאטרסטוק, רויטרס

מנועי הכסף

מניות מזנקות, רווחים יורדים: מה עובר על חברות הטכנולוגיה בוול סטריט?

דווקא בשנה שבה מניות הטכנולוגיה מזנקות ביותר מ-40%, רווחי החברות בירידה חדה. מה ההסבר לכך ומה אנחנו יכולים להסיק מהתופעה לגבי השנה הבאה. פודקאסט מנועי הכסף - פרק 79

21.11.2019, 17:09 | שי סלינס

מלחמת סחר, האטה בצמיחה העולמית, ביקושים חלשים, מלחמת חורמה נגד החדירה לפרטיות, אפילו ההכנסות כבר יורדות - אבל סקטור הטכנולוגיה רושם נכון לעכשיו את השנה הטובה ביותר שלו בוול סטריט מאז 2009. רק לפני שנה מעטים האמינו שנזכה לראות חברות ציבוריות ששוות טריליון דולר. והיום - יש כבר 2 חברות כאלו ועוד 3 בדרך הבטוחה לשם.

הסיפור של העלייה במניות מורכב. מצד אחד, מניות מסקטור הטכנולוגיה ב-S&P 500 רשמו השנה תשואה של 41%, לעומת תשואה ממוצעת של 24% לכל החברות ב-S&P500.

עם זאת, מהצד השני, מבין 11 הסקטורים של S&P 500 - חברות הטכנולוגיה רשמו את הירידה החדה ביותר ברווחים ברבעון השלישי. מדובר בירידה של 5.4% ברווחי החברות לעומת הרבעון המקביל אשתקד, כאשר לשם ההשוואה, כלל החברות במדד רשמו ירידה ממוצעת של 2.4% בלבד. אז מה קורה פה? איך יכול להיות שמניות עולות והרווחים יורדים, האם מדובר בעיוות של השוק או בעיה בתחזיות? על כך דיברנו בפרק ה-79 של פודקאסט מנועי הכסף עם עידו שגיא, אנליסט הטכנולוגיה, ועם אורי גרינפלד, האסטרטג והכלכלן הראשי של פסגות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות