אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשורות טובות למשקיעי הגשמה – מכרה פרויקט בתשואה שנתית של 18% צילום: נמרוד גליקמן

בשורות טובות למשקיעי הגשמה – מכרה פרויקט בתשואה שנתית של 18%

הקרן דיווחה למשקיעים על אקזיט מוצלח מפרויקט מולטי פאמילי בדאלאס - התשואה על 27 חודשי השקעה עמדה על 44%; מספר הפרויקטים של הגשמה אשר הושלמו בהצלחה עלה ל-108 - בכמה פרויקטים קיימים נרשמים עיכובים מהותיים

24.11.2019, 13:20 | רחלי בינדמן

קצת בשורות טובות למשקיעי קרן השקעות הנדל"ן הגשמה: המשקיעים עודכנו השבוע כי השקעתם בטקסס זכתה לתשואה מרשימה של כ-44% בתקופה של 27% המשקפת תשואה נטו לשנה לפני מס של 18.3%.

קראו עוד בכלכליסט

הפרויקט 'דסוטו' אשר בדאלאס, טקסס, הוא מתחם Multi-Family אשר נבנה בשנת 1983 וכולל כ-200 דירות סטודיו ושני חדרי שינה. שטח המתחם הכולל עומד על א 481,272 מ"ר. לאחרונה הושלמה מכירתו של הנכס לאחר השבחתו לצד שלישי תמורת סכום של כ-21 מיליון דולר. המכירה בוצעה לאחר תקופה של כ-27 חודשים ממועד רכישת הנכס, כ-9 חודשים מוקדם יותר מהצפי בתכנית העסקית.

בשבוע שעבר מונה לקרן הגשמה יו"ר חדש, עוזי דנינו, לצד מנכ"ל חדש, רונן טורם. זאת בצל עזיבתו של היו"ר הקודם חנן שמש, וכאשר ברקע חקירת רשות ני"ע בחשד להטעיית משקיעים בדיווחי הקרן, וכן דיווחים על השקעות כושלות.

בכך מגיעים מספר הפרויקטים של הגשמה אשר הושלמו בהצלחה ('אקזיט') לכ-108 פרויקטים, ולמעלה מ-1.4 מיליארד שקל שהוחזרו למשקיעים. עם זאת, לצד פרויקטים אלו יש עוד עשרות פרויקטים להגשמה שטרם הושלמו, חלקם בעיכובים משמעותיים הפוגעים בתשואה השנתית ללקוחות שלרוב חילקו את השקעותיהם בין מספר פרויקטים.

המנכ"ל והיו"ר החדשים של הגשמה: רונן טורם ועוזי דנינו, צילום: אוראל כהן המנכ"ל והיו"ר החדשים של הגשמה: רונן טורם ועוזי דנינו | צילום: אוראל כהן המנכ"ל והיו"ר החדשים של הגשמה: רונן טורם ועוזי דנינו, צילום: אוראל כהן

התוכנית בדאלאס

התוכנית העסקית בפרויקט התבססה על רכישת נכס מניב, השבחתו ומכירתו. בעת הגיוס עמדה התפוסה בנכס בדאלאס על 95% והוא הניב תזרים למשקיע מהשנה הראשונה שחולקו מדי רבעון. הגשמה חברה לחברה היזמית, חברת Strategic Realty Holdings, LLC המתמחה ברכישה והשבחה של נכסי Multi-Family בעיקר במדינת טקסס.

תקופת הפרויקט הצפוי עמדה על כ-36 חודשים, עם אפשרות ל-Buy-Out על ידי היזם החל מ-18 חודשים מתחילת הפרויקט. סכום ההשקעה המינימלי החל מ-60,000 דולר וצפי התשואה השנתית עמד על כ-15.5% שכאמור בסופו של דבר היה גבוה יותר בפועל.

העיר דסוטו ממוקמת במרחק נסיעה קצר מדאון טאון דאלאס, ומאופיינת באוכלוסייה מגוונת בעלת רמת הכנסה מעל הממוצע. מחוז דאלאס האו המטרופולין השביעי בגודלו בארה"ב, ואחד משווקי הנדל"ן היציבים בארה"ב. המחוז מהווה מרכז תעסוקתי ופיננסי של מדינת טקסס, אחת המדינות בעלות הכלכלה החזקה והיציבה ביותר בארה"ב, עם שיעורי אבטלה נמוכים מאוד וצמיחה מואצת ביצירת מקומות עבודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
מתוך 5 פרויקטים
השקעה של 270,000 לאחר 7 שנים פרויקט בטורנטו - הפסד 15% אחרי שלוש שנים פרויקט באטלנטה רווח יפה 35% אחרי 4 שנים פרויקט בניו יורק רווח 3.5% אחרי 7 שנים פרויקט באטלנטה רווח 5% אחרי 4 שנים פרויקט בבנק באנגליה - 50% קפוא עד היום אז התשואה הממוצעת לפרויקטים באחוז לשנה 4.07%. כמובן שהקרן מעבר לכל העלויות חתכה מכל השקעה 15% מהקרן לטובת עצמה כעמלה. לא משנה אם הפרויקט מרוויח או מפסיד. קרן הגשמה הגשימה את חלומותיו של אבי כץ וחבורתו. היו להם כוונות טובות אבל ביצוע כושל ובלתי מקצועי.
משקיע מופסד  |  25.08.20
10.
הגשמה מוחקת הון עצמי כליל בפרוייקטים רבים שמספרם
נותר חסוי. והקורבנות האחרונים - משקיעי פרוייקט היקורי שכספם התאדה כליל לאחר שנכסי השותף המומלץ של הגשמה ב7 פרוייקטים לפחות ובונה הפירמידות הפיננסיות המורשע גארי דרגול הסתבך. כמובן שהגשמה שגזרה מראש כ15 אחוז עמלה מהמשקיעים והיזם בעבור בחירת יזם איכותי ויצירה של התקשרות הוגנת עבור המשקיעים כשלה בשניהם, כאשר אף ריבית נשך של נושים אחרים קודמת למשקיעי הגשמה שנותרו בלי כלום. הייתם מצפים ללקיחת אחריות והחזר של העמלות בגין המחדל הקולוסאלי, שלא לדבר על נשיאה בחלק מההפסד? אל תצפו. שומר כספו ירחק.
יונתן  |  04.12.19
7.
מגיב 2 עופר המיילל
הכשמה היא השקעה עם סיכון כמו כל ההשקעות. היא מיועדת לתחום שנקרא השקעות אלטרנטיביות. כנראה זה לא בשבילך. בהשקעות מפסרים את הכסף בהרבה תחומים כדי לפזר את הסיכון. אתה לא מתאים לזה. חבל שלא בדקת קודם אם אתה מתאים לסוג כזה של השקעות. מקווה שתקבל לבסוף את השקעתך עם ריבית.
אורנוס  |  24.11.19
לכל התגובות