אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פימי רוכשת 5% נוספים בעמיעד מערכות מים  - הופכת לבעלת המניות הגדולה צילום: נמרוד גליקמן

פימי רוכשת 5% נוספים בעמיעד מערכות מים - הופכת לבעלת המניות הגדולה

הקרן רוכשת את המניות מקיבוץ עמיעד תמורת 22 מיליון דולר - פימי תחזיק לאחר העסקה ב-46% מהמניות, הקיבוץ ב-43.5%, השליטה תהיה משותפת; הרכישה מתבצעת לפי שווי של 2.3 פאונד למניית עמיעד, נמוך ב-14% משוויה בבורסה המשנית של לונדון

25.11.2019, 11:31 | מיקי גרינפלד

קרן פימי מרחיבה את אחזקותיה בעמיעד מערכות מים, מבית קיבוץ עמיעד. הקרן חתמה על הסכם לרכישת 5% מהון המניות של החברה, תמורת 22 מיליון דולר. העסקה נעשתה לפי שווי של 2.3 פאונד לעמיעד - הנחה מהותית של 14% על מחיר המניה בלונדון, שעמד בפתיחת היום על 2.7 פאונד.

הרכישה צפויה להרחיב את הנתח של פימי ל-46% מהון המניות של עמיעד- בהנחה שיתקבלו האישורים הרגולטוריים להוצאתה לפועל. לאחר השלמתה תרד האחזקה של הקיבוץ ל-43.5%. השליטה תהיה משותפת לקרן ולקיבוץ. 

עמיעד מערכות מים עוסקת בפיתוח, ייצור ומכירה של מערכות סינון מים המיועדות למגזרים התעשייתיים, המוניציפליים, בתחומי השקיה, נפט וגז ובתחומי השימוש הביתי – החברה מעסיקה מעל 700 עובדים ברחבי העולם, עם מפעל מרכזי בקיבוץ עמיעד שבצפון. מנכ"ל החברה הנוכחי, דורי יבזורי, בעבר מנכ"ל חברת תמה, מונה לתפקידו בספטמבר 2016.

החברה הונפקה בבורסת ה-AIM בלונדון בשנת 2005 וקיבוץ עמיעד הוא בעל השליטה הנוכחי עם החזקה של 48.5% (שכאמור תרד בעקבות ההסכם ב-5%). בשנת 2018 מחזור המכירות של עמיעד היה כ- 114 מיליון דולר, לצד  EBITDA של 9 מיליון דולר (8% מהמחזור).

קרן פימי מציינת בהודעה על ההסכם ש"חברת עמיעד עוסקת בתחום התואם את פרופיל ההשקעות של הקרן  - חברה בוגרת בעלת מחזור מכירות משמעותי, הפועלת  בשוק צומח כמובילת שוק בתחומה ובעלת פעילות בינלאומית בפריסה רחבה". בין ההשקעות המרכזיות של פימי כיום (מהחברות הציבוריות) - נייר חדרה, יוניטרוניקס, תדירגן, מנועי בית שמש, המלט, ג'יי וואן, גילת, פי. סי טכנולוגיות, אורביט, רקח, תאת טכנ', וח. מר. 

מפעל עמיעד , צילום: נמרוד גליקמן מפעל עמיעד | צילום: נמרוד גליקמן מפעל עמיעד , צילום: נמרוד גליקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות