אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה להפקדה: תוכנית ענק לבניית 4 מגדלים מול עזריאלי צילום: שאול גולן

אושרה להפקדה: תוכנית ענק לבניית 4 מגדלים מול עזריאלי

כפי שנחשף הבוקר בכלכליסט, את התוכנית מקדמת כבר כמה שנים חברת טרה השייכת בשרשור לאחים דודי ודרורית ורטהיים, והיא עלתה היום לדיון ראשון בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב

25.11.2019, 19:49 | אמיתי גזית

בניית מגדלים נוספים ברחוב יגאל אלון בתל אביב יוצאת לדרך. הוועדה המחוזית תל אביב אישרה להפקדה תוכנית ענק לבניית ארבעה מגדלים בני 65 קומות שבהם מאות דירות ומשרדים מול מגדלי עזריאלי. לאחר שמסמכי התוכנית יופקדו תהיה תקופה של 60 יום להגשת התנגדויות, בסיום הדיון התוכנית תקבל תוקף ותסלל הדרך להוצאת היתר בניה.

כפי שנחשף הבוקר בכלכליסט, את התוכנית מקדמת כבר כמה שנים חברת טרה השייכת בשרשור לאחים דודי ודרורית ורטהיים, והיא עלתה היום לדיון ראשון בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב. בתום הדיון החליטה הוועדה להפקיד את התוכניות להתנגדויות הציבור.

בניינים מיועדים להריסה ברחוב גינוסר , צילום: שאול גולן בניינים מיועדים להריסה ברחוב גינוסר | צילום: שאול גולן בניינים מיועדים להריסה ברחוב גינוסר , צילום: שאול גולן

התוכנית מתפרסת על שטח של 23 דונם שבו, בין היתר, שכנה בעבר מחלבת טרה. הוא תחום על ידי רחוב נח מוזס מצפון, נתיבי איילון ממערב, רחוב יגאל אלון ממזרח, ובדרום רמפת הירידה לאיילון.

על פי התוכנית שהוכנה על ידי ישר אדריכלים, שני מגדלים ימוקמו בדופן שפונה לאיילון, ושניים נוספים ייבנו בדופן שפונה לרחוב יגאל אלון. בנוסף להם לאורך רחוב יגאל אלון יהיו בניינים בגובה של עד שש קומות. בסך הכל שטח המשרדים בתוכנית הוא כ־200 אלף מ"ר ותתאפשר בנייה של 663 דירות.

חצי מהדירות ימתינו לקירוי

הבעיה היא שבשלב ראשון תתאפשר בנייה של כמחצית הדירות בלבד. בניית יתר הדירות תתאפשר לאחר השלמת קירוי איילון במקטע שבין שטח התוכנית לתחנת רכבת השלום והבניין הרביעי של עזריאלי שנבנה על חורבות בית ידיעות אחרונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות