אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי טבע כפר סבא מאיימים בנקיטת צעדים ארגוניים: "אם צריך, נשבית את המפעל" צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

עובדי טבע כפר סבא מאיימים בנקיטת צעדים ארגוניים: "אם צריך, נשבית את המפעל"

במכתב לעובדים טוען הוועד כי ההנהלה "מנסה להלך אימים על העובדים" ומבצעת "מהלכים חד-צדדיים ופוגעניים". בין היתר, טוען הוועד כי ההנהלה מעלה חדשות לבקרים טענות על אי התאמה של עובדים, ושולחת "מכתבי איום" לוועדות משמעת בעניין עובדים. טבע בתגובה: "זו השעה להירתם ולעבוד בשיתוף פעולה"

26.11.2019, 09:32 | צלי גרינברג

ועד עובדי מפעל טבע פרמצבטיקה בכפר סבא יפגשו מחר (ד') עם בכירי ההסתדרות כדי לבחון צעדים ארגוניים נגד הנהלת המפעל, כולל עיצומים ושביתה. כך נודע לכלכליסט. זאת על רקע מהלכים במפעל המוגדרים על ידי נציגי העובדים כ"ניסיון להלך אימים" במסגרת "מהלכים חד צדדיים ופוגעניים".

קראו עוד בכלכליסט

במכתב ששלח הוועד לעובדים, והגיע לידי כלכליסט, נכתב, בין היתר, כי "לאחרונה אנו עדים מצד הנהלת כפר סבא למהלכים חד צדדיים והתנהלות שלא הולמת את מערכת יחסי העבודה. כחלק מהמהלכים אנו חווים גם ניסיון לפגוע בדרכים שונות בביטחוננו התעסוקתי ובעבודה המאורגנת באתר, תוך ניסיונות שונים לפגיעה בנציגות העובדים".

הפגנה של עובדי טבע כפר סבא (ארכיון), צילום: דוברות ההסתדרות הפגנה של עובדי טבע כפר סבא (ארכיון) | צילום: דוברות ההסתדרות הפגנה של עובדי טבע כפר סבא (ארכיון), צילום: דוברות ההסתדרות

על פי המכתב הוועד כבר קיים אתמול פגישה עם ההסתדרות בנושא וכי יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד נותן גיבוי לוועד.

עובד במפעל טבע בכפר סבא אמר לכלכליסט: "בתקופה האחרונה הנהלת המפעל מנסה בכל דרך להלך אימים על העובדים באמצעות מכתבי איום לוועדות משמעת, הצגת אי התאמה בין העובדים לעבודה במפעל, ניסיון לביצוע מהלכים חד צדדים לניוד עובדים ומציגה מגמה ידועה מראש של פגיעה בעבודה המאורגנת ובעובדים. הדבר מתבטא גם בניסיון לפגוע בנציגות העובדים ואף בראש ועד העובדים. נראה כי החברה מנסה לקדם צעדים ארגוניים עתידיים על גב העובדים לכאורה, ובצורה בלתי ראויה, בלתי מוסרית ובלתי חוקית, בהינתן והדברים נכונים. אבל ועד העובדים שלנו מספיק חזק כדי לעמוד איתן מול ההנהלה. הוכיח את זה בעבר במאבקים השונים ויוכיח את זה בעתיד".

אלירן קוזליק, יו"ר ועד עובדי טבע כפר סבא, אמר לכלכליסט: "חשוב להעביר מסר ברור לעובדים ולהנהלת האתר והעומד בראשה: ועד טבע כפר סבא יגן בכל הכוח ובגיבוי מלא של ההסתדרות בכל נסיון לפגיעה או איום בעובדים ובכל נסיון התעמרות".

אליעזר בלו, ממלא מקום יו"ר איגוד המזון והפרמצבטיקה בהסתדרות אמר לכלכליסט: "יש התנהלות כוחנית של מנהל המפעל וההסתדרות תשים לכך סוף. מחר (ד') יש לנו כינוס חירום במפעל עם ועד העובדים. משם נתחיל בצעדים לעצור את צעדי מנהל המפעל ואנו מצפים שתוך 24 שעות הוא יפסיק עם צעדיו כפי שפורטו על ידי נציגות העובדים, ובמידה ולא יפסיק נתחיל בצעדים ארגוניים, כולל הכרזה על סכסוך עבודה ובכלל זה גם השבתת המפעל. יש שם ניסיון לפגוע במעמד ועד העובדים ויש שם כנראה חשיבה נסתרת שעוד לא התגלתה, כנראה לכיוון התייעלות. הם רוצים ועד מוחלש, והם לא יקבלו ועד מוחלש, אלא ועד חזק יותר והסתדרות שתעמוד על רגליה ותעצור את זה באופן מידי".

מטבע נמסר בתגובה: "טבע משקיעה מאמצים ומשאבים רבים באתר טבע בכפר סבא על מנת לחזק אותו ואת עובדיו – ולהעלותם חזרה אל דרך המלך. לראיה, רק לאחרונה טבע כפר סבא פעלה וקיבלה אישור מה-FDA לקחת חלק משמעותי בייצור אחת מתרופות הדגל העתידיות של החברה, בתחום המיגרנה. אנו סבורים כי זו השעה להירתם ולעבוד בשיתוף פעולה כדי לתפוס את ההזדמנות הייחודית הזאת ולמנף אותה לטובת המפעל ועובדיו, במקום להסיט את המיקוד והמשאבים לניהול מחלוקות מיותרות. כפי שהוכח פעם אחר פעם בעבר דרך התנהלות זו אינה מקדמת את האינטרסים של האתר ועובדיו.

נמשיך לפעול להידברות עם נציגות העובדים כדי לפתור כל מחלוקת כאשר טובת החברה והעובדים בכללותם לנגד עינינו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות



17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
למגיב 14
מזמן אין אוירה משפחתית בטבע כפ"ס. המנהלים דואגים לעצמם ולעצמם בלבד משקרים את העובדים בלי סוף ומוכרים את העובדים. להנהלה הבכירה באתר לא אכפת והיא מנסה בכל מיני שיטות לגרום לעובדים להתייאש ולעזוב בעצמם. מי שהיה לו האפשרות מזמן עזב את טבע. מי שלא מסיבות של גיל או השכלה נאלץ להשאר ולספוג ולשתוק. נשארו מעטים מהעובדים שיש להם אפשרות לקום ולעזוב שעדיין מאמינים שיהיה טוב בעתיד. בזכות אותם אלה מפעל כפ"ס עדיין מתפקד. ואני אומר לעובדים. אין לכם מה לפחד שכר עלוב כזה תקבלו בכל מקום, לא מגיע לכם היחס הזה מ
מזמן אין משפחתיות בטבע כפ"ס  |  27.11.19
לכל התגובות