אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת מבנה מעלה את תחזית הרווחים לשנים הבאות צילום: דור מנואל

קבוצת מבנה מעלה את תחזית הרווחים לשנים הבאות

בחברת הנדל"ן מצפים לרווח מתואם של 370-375 מיליון שקל לשנת 2019 ולהגדלת הרווח מדמי שכירות ב-206 מיליון שקל במהלך חמש השנים הבאות; המנכ"ל דודו זבידה השתתף בכנס המשקיעים הבוקר: "אנו עוסקים בצמיחה פנימית שלא תלויה ברכישות"

26.11.2019, 13:54 | יניב רחימי

בפתח כנס המשקיעים שהתקיים הבוקר (ג') בתל אביב השתתף מנכ"ל קבוצת מבנה, דודו זבידה, ושיתף את תקוותיו ותחזיותיו לגבי עתיד הקבוצה: "לפני ארבע שנים עמדנו לפניכם בכנס שנערך בבורסה לניירות ערך בתל אביב וזה נראה שלקחנו כדורים כחולים, אדומים וצהובים כשאמרנו שנהיה חברת נדל"ן גדולה וחזקה", אמר.

קראו עוד בכלכליסט

בסוף 2015, כלכלית ירושלים (המשתייכת לקבוצה), תחת שליטת אליעזר פישמן, הייתה קרובה מאוד להסדר חוב. אלא, שהודות לגיוס הון מהיר ורוח חיובית בענף הנדל"ן, החברה הצליחה להשתקם. לאחרונה הושלם המיזוג בין שתי החברות הבולטות בקבוצה, כלכלית ירושלים ומבני תעשיה, וקבוצת מבנה הפכה לאחת מחברות הנדל"ן הגדולות בבורסה.

מנכ"ל קב מנכ"ל קב' מבנה, דודו זבידה | צילום: דור מנואל מנכ"ל קב

"אם עד היום התעסקנו בלסדר את החוב והחברה, היום אנחנו עוסקים בצמיחה פנימית שלא תלויה ברכישות" אמר זבידה. בקבוצת מבנה מצפים ל-FFO (רווח מתואם) של 375-370 מיליון שקל בשנת 2019, לעומת FFO של 347 מיליון שקל בשנת 2018. זבידה ציין שהתוצאות של הקבוצה ישתפרו, בין היתר, הודות לשיפוץ מבנים תעשייתיים ותיקים והתקנת כ-170 מערכות סולאריות חדשות שיותקנו על גגות המבנים שבבעלות הקבוצה. ההשקעה השנתית של קבוצת מבנה בחידוש ובשיפוץ מבנים צפויה להסתכם בכ-20 מיליון שקל.

בקבוצת מבנה מצפים שכתוצאה מייזום, ה-NOI (הרווח מדמי השכירות) של החברה יגדל במהלך חמש השנים הבאות ב-206 מיליון שקל. אם התחזית של זבידה תתממש, קבוצת מבנה תציג ב-2025 NOI של 886 מיליון שקל, לעומת NOI צפוי של 680 מיליון שקל השנה.

ביחס לחוב של הקבוצה זבידה העריך שדירוג האשראי של חהברה, שעומד היום על A+, יעלה לקבוצת ה-AA. יחס חוב ל-CAP של מבנה עומד על 52.5%, שיפור לעומת יחס של 56.5% בסוף 2018. קבוצת מבנה מתוגמלת על הירידה בשיעור המינוף, בירידה של עלות החוב הממוצעת שעומדת כיום על 3.28%.

ביחס לאפשרות לחלוקת דיבידנד אמר זבידה כי "חלק מיתרונות המיזוג של כלכלית ירושלים ומבני תעשיה הוא בכך שהמיזוג מקרב אותנו לחלוקת דיבידנדים. אני מאמין שחברה כמו שלנו צריכה לחלק דיבידנד. אנחנו שואפים להתייצב על רמת מינוף של 50%. לא נגיע למצב שאנחנו מכניסים את החברה לעודף מינוף כתוצאה מייזום או מחלוקת דיבידנד".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות