אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שעון השינה דחף ב-33% את הכנסות איתמר מדיקל צילום: עמית שעל

שעון השינה דחף ב-33% את הכנסות איתמר מדיקל

חברת המכשור הרפואי רשמה ברבעון הכנסות של 8 מיליון דולר - 7.6 מיליון דולר מתוכם ממכירות WatchPAT, השעון לבדיקת דום נשימה בשינה; ההפסד צומצם ב-200 אלף דולר ל-1.2 מיליון דולר

26.11.2019, 16:23 | צלי גרינברג

הכנסות איתמר מדיקלצומחות, ההפסד מצטמצם: חברת המכשור הרפואי חותמת את הרבעון השלישי עם צמיחה של 33% בהכנסות ל-8.08 מיליון דולר, מול 6.06 מיליון דולר ברבעון המקביל. חברת המכשור הרפואי נסחרת בבורסה בת"א בשווי של 390 מיליון שקל.

עיקר המכירות ממשיך להגיע ממכשיר האבחון WatchPAT שפיתחה (שעון לבדיקת דום נשימה בשינה), שהניב 94% מההכנסות ברבעון השלישי, סכום של 7.6 מיליון דולר – לעומת 5.8 מיליון דולר ברבעון המקביל.

המכשיר הנוסף, שעימו החלה החברה את פעילותה, ה-EndoPAT (מכשיר להערכת זרימה בכלי הדם), צמח גם הוא והכניס לחברה כחצי מיליון דולר, בהשוואה ל-300 אלף דולר ברבעון המקביל.

ההפסד התפעולי העמיק ברבעון המדווח ל-979 מיליון דולר, בהשוואה ל-775 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה קודמת. בה בעת, החברה צמצמה את ההפסד הנקי ל-1.4 מיליון דולר, לעומת הפסד של 1.2 מילון דולר ברבעון המקביל.

גלעד גליק, נשיא ומנכ"ל איתמר מדיקל, אמר לכלכליסט: "אם מסתכלים על הנתונים ללא יישום תקן ה-IFRS אז ההפסד התפעולי ירד מכמיליון דולר לכחצי מיליון דולר. בנוסף, צריך לזכור שכחברה אנו פועלים ללקיחת הכסף והשקעתו במכירות, שיווק ופרסום ובבניית הפלטפורמה הדיגיטלית שלנו שתניב תוצאות כבר ברבעון הרביעי של השנה.

אנחנו בשוק עם פוטנציאל צמיחה ורוכבים על שוק דום הנשימה המתעורר ולוקחים בו חלק משמעותי עם צמיחה שנתית של כ-30% לפחות. זה מספק לנו פלטפורמה לעתיד, במיוחד לאור השימוש הזהיר שאנו עושים בשימוש במשאבים. אנו מאמינים שנתקרב לאיזון כבר ברבעון הרביעי של השנה וכי נסיים את השנה עם הכנסות בגובה 31 מיליון דולר, כמצופה", הוסיף גליק.

 

איתמר דיווחה ב-6 ליוני השנה כי קיבלה את אישור מינהל המזון והתרופות האמריקאי (ה-FDA) לשיווק ה-WatchPAT One , שמיועד לשימוש חד פעמי. מדובר בגירסה חדשנית למכשיר רב פעמי שמתבסס על טכנולוגיית ה-WatchPAT של החברה לבדיקת דום נשימה בשינה.

החברה מציינת בדו"ח, כי קיבלה הזמנה לרכישת כ-300 שעוני שינה תמורת כ-2 מיליון דולר, שיניבו תוצאות ברבעון הרביעי של השנה. עוד עדכנה כי במהלך תקופת הדו"ח הורחב הכיסוי ל-WatchPAT ב-7 תכניות נוספות, המכסות כ-15 מיליון מבוטחים, כך שיכללו את ה-WatchPAT כבדיקה ביתית מבוטחת של דום נשימה בשינה. 

גלעד גליק מנכ"ל איתמר מדיקל, צילום: אוראל כהן גלעד גליק מנכ"ל איתמר מדיקל | צילום: אוראל כהן גלעד גליק מנכ"ל איתמר מדיקל, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות