אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשורות טובות בהבימה: העובדים יקבלו משכורות צילום: אוראל כהן

בשורות טובות בהבימה: העובדים יקבלו משכורות

ביהמ"ש המחוזי אישר לנאמני התיאטרון לקבל הלוואה בסך 2.5 מיליון שקל מעמותת 'תנופה לצמיחה' של ההסתדרות הכללית החדשה, עבור תשלום שכר ל-388 עובדי החברה המפעילה את התיאטרון. כבטוחה תעמוד למלווה הזכות לקבל כרטיסים להצגות

26.11.2019, 17:07 | ליטל דוברוביצקי

בשורות טובות לעובדי תיאטרון הבימה: בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר היום (ג') לנאמני התיאטרון להתקשר בהסכם הלוואה, עבור תשלום השכר לעובדי החברה המפעילה את התיאטרון.

קראו עוד בכלכליסט

תיאטרון הבימה, צילום: אוראל כהן תיאטרון הבימה | צילום: אוראל כהן תיאטרון הבימה, צילום: אוראל כהן

הנאמנים, עו"ד דורית לוי טילר ורו"ח חן ברדיצ'ב, הגישו היום לבית המשפט בקשה לאשר להם להתקשר עם עמותת 'תנופה לצמיחה', מיסודה של ההסתדרות הכללית החדשה, בהסכם הלוואה לצורך תשלומי שכר לעובדים. החברה המפעילה את התיאטרון מעסיקה 388 עובדים, מרביתם במשרה חלקית. מההסכם שאושר עולה כי העמותה תעמיד לתיאטרון, באמצעות הנאמנים, הלוואה בסך 2.5 מיליון שקל. נשיא ביהמ"ש המחוזי, השופט איתן אורנשטיין, כתב, בין היתר, בהחלטתו כי "להסרת ספק, כספי ההלוואה מיועדים לתשלום העובדים במסגרת ההפעלה". משכורות שהעובדים לא קיבלו עד כה ייחשבו לחוב עבר ובהמשך יוחלט כיצד ישולם. ההלוואה תיפרע ב-4 תשלומים עוקבים וחודשיים, החל ממרץ 2020.

הבימה, צילום: אוראל כהן הבימה | צילום: אוראל כהן הבימה, צילום: אוראל כהן

כבטוחה למתן ההלוואה תעמוד למלווה זכות לקבלת כרטיסים מוזלים או חינמיים להצגות. נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, אישר לנאמנים להתקשר בהסכם ההלוואה. "יש לשבח את הנאמנים שהצליחו בזמן קצר מאז שמונו לתפקידם להגיע להסדר כאמור, וכן לשבח את ההסתדרות שהתגייסה להעמדת ההלוואה", קבע.

אתמול מינה ביהמ"ש נאמנים זמניים לתיאטרון הלאומי הבימה, והסמיך אותם לנהל אותו; זאת, לאחר שהמדינה טענה כי התיאטרון הלאומי צבר חובות בסך 75 מיליון שקל, בעוד שבתיאטרון טענו כי היקף החובות עומד על כ-45 מיליון שקל ולא יותר. השופט אורנשטיין החליט שלא להורות על פירוק התיאטרון, אלא להכניס אותו להליך הבראה. "תקוותי שיעלה בידי הנאמנים להצליח במשימה הלא פשוטה שניצבת לפניהם, על מנת שהמסך של הבימה לא ירד", קבע השופט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות