אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דודי ורטהיים מכר 4.3% ממניות אלוני חץ - נותר עם החזקה של 5%

דודי ורטהיים מכר 4.3% ממניות אלוני חץ - נותר עם החזקה של 5%

ורטהיים, בעל השליטה במזרחי טפחות, נדרש למכור את מניותיו באלוני חץ בשל דרישות חוק הריכוזיות; "שותפות אמת של יותר מעשרים שנים בין נתן חץ וביני הגיעה לצערי הרב לסיומה"

26.11.2019, 19:51 | אורי גלאור

איש העסקים דודי ורטהיים, בעל השליטה בבנק מזרחי טפחות, מכר היום (ג') למשקיעים  כמחצית מהאחזקה שנותרה לו בחברת אלוני חץ. ורטהיים החזיק טרם המכירה כ-9.3% ממניות אלוני חץ - ל"כלכליסט" נודע כי ורטהיים יישאר עם 5% אחזקות במניות אלוני חץ לאחר המכירה היום.

ורטהיים מכר בחודש יוני קצת יותר ממחצית מאחזקותיו בתמורה ל-750 מיליון שקל. טרם המכירה ההיא החזיק כ-19.2% מהון המניות של אלוני חץ.  המכירה נעשית בשל חוק הריכוזיות שמחייב בעלי הון להפריד אחזקות ריאליות מפיננסיות. ורטהיים מחזיק בשליטה בתאגיד ריאלי משמעותי, אלוני חץ, ובמקביל גם בשליטה בתאגיד פיננסי משמעותי, בנק מזרחי-טפחות. מכאן הצורך למכור את המניות באלוני חץ.

דודי ורטהיים דודי ורטהיים דודי ורטהיים

דודי ורטהיים מסר לאחר המכירה: "שותפות אמת מרשימה של יותר מעשרים שנים בין נתן חץ וביני בגרעין השליטה של אלוני חץ הגיעה לצערי הרב לסיומה בשל אילוצים של חוק הריכוזיות. לו הדבר היה תלוי בי הייתי ממשיך להיות בעל שליטה באלוני חץ מתוך אמונה עמוקה בדרכה ויכולותיה. נתן חץ הוא שותף נהדר ומנהל מבריק ואלוני חץ היא חברה למופת המורכבת מחבורת אנשים מדהימה. אני מודה מקרב לב לנתן חץ, לדירקטוריון החברה ולכל מנהליה ועובדיה ומאחל להם מעומק ליבי המשך שגשוג והצלחה."

אלוני חץ מחזיקה בכ-56.2% בחברת הנדל"ן המניב אמות, כ-44% בחברת Carr Properties הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בבוסטון וושינגטון DC בארה"ב. בנוסף, החברה פועלת באירופה ע"י החזקה של כ-8% בחברת PSP Swiss property הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בשוויץ. פעילות נוספת שיש לאלוני חץ באירופה היא החזקה של 95.3% ב- Brockton Everlast העוסקת בתחום הנדל"ן המניב בבריטניה, תוך כדי התמקדות בלונדון, והחזקה ב-AH BOSTON הפועלת בתחום המשרדים בבוסטון. כמו כן, לחברה יש החזקה של 60.1% בחברת האנרגיה המתחדשת אנרג'יקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות