אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכיסא של יו"ר שופרסל מתנדנד צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

הכיסא של יו"ר שופרסל מתנדנד

המוסדיים עשויים לדרוש שינוי בהרכב הדירקטוריון בשל הקטנת אחזקות דסק"ש

27.11.2019, 07:37 | גולן חזני

הירידה של דיסקונט השקעות, שבשליטת אדוארדו אלשטיין, לאחזקה של 26% במניות שופרסלעשויה לפגוע במעמד הדירקטורים של דסק"ש, בחברה עצמה ואולי אף לסכן את מעמדו של היו"ר מאוריסיו ביאור.

ביאור נכנס לתפקידו ביולי 2018 במקומו של יצחק ברמן, כשלדסק"ש היתה אחזקה של 33% במניות רשת המרכולים הגדולה בישראל. כמה גופים מוסדיים, ובראשם בית ההשקעות אלטשולר שחם, איתגרו יותר מפעם אחת במהלך השנתיים האחרונות את מעמדה של דסק"ש, לאחר שירדה מהשליטה בשופרסל, והן עשויות להעמיד באסיפת בעלי המניות הקרובה מועמדים מתחרים לאלה של אלשטיין.

דירקטוריון דסק"ש כולל תשעה חברים, כשדסק"ש מיוצגת בידי שלושה מהם: ביאור, המנכ"ל הנכנס של אי.די.בי ערן סער, ואחותו של בעל השליטה דיאנה אלשטיין.

לדסק"ש יהיו מעתה זכויות הצבעה ל־26% בלבד, והיא עלולה לאבד נציג אחד בדירקטוריון. המוסדיים, מצדם, עשויים אף לסמן מועמד אחר לתפקיד היו"ר. עם זאת, בסביבות שופרסל טוענים כי המנכ"ל הדומיננטי איציק אברכהן מרגיש בנוח עם ביאור ומעוניין שימשיך בכהונתו.

דסק"ש מעוניינת למכור את מניותיה בשופרסל, ועמדה לבצע זאת בבורסה, אבל התעניינות של כמה גורמים ברכישת החבילה מעכבת בינתיים את התהליך.

יו"ר שופרסל מאוריסיו ביאור, צילום: אוראל כהן יו"ר שופרסל מאוריסיו ביאור | צילום: אוראל כהן יו"ר שופרסל מאוריסיו ביאור, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות