אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת התעופה הטורקית אטלס-גלובל הודיעה על הקפאת פעילות צילום: שאטרסטוק

פרסום ראשון

חברת התעופה הטורקית אטלס-גלובל הודיעה על הקפאת פעילות

באתר החברה הופיעה הודעה לפיה החברה תפסיק את הפעילות; ההסבר: "בנייה מחדש ושדרוג חוויית לקוח". החברת החלה לפעול בישראל בשנת 2017, ומפעילה טיסות סדירות מת"א לאינסטנבול וטיסות המשך למספר יעדים באירופה. ישראלים שרכשו כרטיסים תקועים באיסטנבול

26.11.2019, 21:01 | נווית זומר

חברת התעופה הטורקית אטלס-גלובל הודיעה היום (ג') במפתיע על הקפאת פעילותה. באתר החברה הופיעה הודעה לפיה החברה מפסיקה את הפעילות עד לתאריך 21.12.2019 - כלומר, בעוד כחודש. ישראלים שרכשו כרטיסים של החברה תקועים באיסטנבול.

קראו עוד בכלכליסט

נמל התעופה באיסטנבול, צילום: IKA נמל התעופה באיסטנבול | צילום: IKA נמל התעופה באיסטנבול, צילום: IKA

באתר מופיע הסבר עמום לפיו בשל "בנייה מחדש ושדרוג חוויית לקוח" מקפיאה החברה את הפעילות לחודש. מדובר בחברת תעופה סדירה שהחלה לפעול בישראל בשנת 2017, ומפעילה טיסות סדירות יומיות מת"א לאינסטנבול וטיסות המשך למספר יעדים בארופה. החברה נמצאת בבעלות פרטית, של משפחה המעורבת גם במלון אלקסוס בקפריסין התורכית, המפעיל קזינו פופולרי בקרב ישראלים.

החברה זכתה להצלחה בארץ בשל היותה חברה סדירה המתירה עלייה למטוס עם שתי מזוודות, ומספקת ארוחה ושירות מלא במחירים תחרותיים. על הקו לאינסבלול פועלות כיום שלוש חברות: גלובל, פגסוס וטורקיש אירליינס, כאשר איסטנבול הוא היעד הפופולרי ביותר ליוצאים מישראל, בעיקר בגלל טיסות הקונקשן הנוחות.

אתר התעופה סימפלי פליינג דווח כי לפי אתרי חדשות בטורקיה, מדובר בשיפור ומבנה מחדש של תזרים המוזמנים של החברה - ומכאן ניתן להסיק כי הרקע להקפאת הפעילות הוא קושי פיננסי.

בהודעה אחרת של החברה הוסבר כי מתקפות טרור שבוצעו בטורקיה בשנים 2017-2015, כמו גם שינויים בתחום התעופה, מכבידים על הרווחים ועל תזרים המזומנים שלה, למרות שמאז 2018 החברה חזרה לצמוח. יש לציין כי לפי נתוני רשות שדות התעופה, מינואר 2019 עד אוקטובר 2019 הטיסה גלובל מנתב"ג 184 אלף נוסעים, עלייה של 124% לעומת התקופה המקבילה ב-2018.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות