אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תחנת הכוח רמת גבריאל קיבלה רישיון ייצור חשמל קבוע צילום: תמוז רחמן

תחנת הכוח רמת גבריאל קיבלה רישיון ייצור חשמל קבוע

על כך דיווחה ג'נריישן קפיטל. התחנה תתחיל בהפעלה מסחרית ותספק ללקוחותיה 73 קווט"ש, בדומה לתחנת אלון תבור

26.11.2019, 22:03 | גולן חזני
קרן התשתיות והאנרגיה ג'נריישן קפיטל דיווחה היום (ג') כי חודשיים לאחר שהתקבל רישיון הייצור לתחנת הכוח אלון תבור, קיבלה גם תחנת הכוח רמת גבריאל רישיון יצור קבוע מרשות החשמל.

קראו עוד בכלכליסט

זרוע הפעילות בתחום ייצור החשמל של ג'נריישן היא חברת רפק אנרגיה המוחזקת בשיעור של 50% ע"י הקרן. רפק אנרגיה מחזיקה ב-82.2% בשתי תחנות הכוח הצפוניות אלון תבור ורמת גבריאל.

מימין: ארז בלשה ויוסי זינגר, מייסדי קרן ג מימין: ארז בלשה ויוסי זינגר, מייסדי קרן ג'נריישן | צילום: תמוז רחמן מימין: ארז בלשה ויוסי זינגר, מייסדי קרן ג

עם קבלת רישיון הייצור תחל כעת תחנת רמת גבריאל בהפעלה מסחרית ותספק ללקוחותיה חשמל בהספק מותקן של 73 מגה וואט חשמל לשעה, בדומה לתחנת אלון תבור. בנוסף, בדומה לתחנת אלון תבור, הושלמה הקמת קו הקיטור בתחנה ובמהלך חודש דצמבר צפויה התחנה להשלים את היערכותה לאספקת קיטור ותחל באספקת הקיטור למפעל נילית.

השלמת ההקמה של התחנות הצפוניות מגיעה יחד עם החתימה על הסכם המימון לרכישת אתר ייצור החשמל 'אלון תבור' מחברת החשמל על ידי קבוצת MRC, שבה חברה ג'נריישן קפיטל באמצעות רפק אנרגיה. עם החתימה על הסכם המימון, שהושגה בפרק זמן קצר במיוחד של כשלושה חודשים, הושגו התנאים המתלים העיקריים לרכישת אתר הייצור, והשלמת רכישתו מחברת החשמל צפויה בתחילת חודש דצמבר. הקרן מנוהלת ע"י יוסי זינגר וארז בלשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות