אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית הפארמה אסטרהזניקה ו-JVP ישתפו פעולה בתחום הבריאות הדיגיטלית צילום: אלעד גוטמן

ענקית הפארמה אסטרהזניקה ו-JVP ישתפו פעולה בתחום הבריאות הדיגיטלית

שיתוף הפעולה הוא חלק מכניסתה של חברת התרופות לתחום החדשנות בישראל וההשקעה הראשונית שלה צפויה לעמוד על 10 מיליון שקל. התוכנית תאפשר לחברות סטארט-אפ מקומיות ליווי מקצועי ומימון

27.11.2019, 08:16 | מאיר אורבך

ענקית הפארמה אסטרהזניקה וקרן הון הסיכון JVP ישתפו פעולה בתעשיית הבריאות הדיגטלית - שתי החברות יתמכו וישקיעו בחברות מהתחום. שני הגופים יאפשרו גישה ישירה למאגרי נתונים ולגופי המחקר והאקדמיה המובילים את תחום הבריאות הדיגיטלית בישראל במטרה לייצר פתרונות טכנולוגיים בעולם הרפואה.

קראו עוד בכלכליסט

שיתוף הפעולה הוא חלק מכניסתה של חברת התרופות לתחום החדשנות בישראל. ההשקעה הראשונית של חברת התרופות צפויה לעמוד על 10 מיליון שקל. תוכנית הדגל של הפרויקט, שמתקיימת בשותפות עם קרן JVP, נועדה לפתח ולקדם חברות סטארט-אפ בתחום הבריאות הדיגיטלית במטרה לאתר ולהצמיח פתרונות טכנולוגיים פורצי דרך אשר יתנו מענה לאתגרים ולבעיות הדוחקות ביותר עימם מתמודדת תעשייה זו.

התוכנית היא שותפות אסטרטגית בין אסטרהזניקה עם קרן ההון-סיכון JVP, עמותת יוזמה לאומית, מכון המחקר והחדשנות של מכבי שירותי בריאות, מוריס קהאן וקרן סגול, וחברת מיקרוסופט. התוכנית תאפשר לחברות סטארט-אפ מקומיות ליווי ומנטורינג, גישה למאגרי מידע, העשרה מקצועית, מימון ועוד.

מימין לשמאל: אראל מרגלית, יו"ר JVP  ויוזמה לאומית, איסקרה רייך, סמנכ"ל אירפה וקנדה באסטרזניקה ואוהד גולדברג, מנכ"ל אסטרהזניקה ישראל, צילום: אלעד גוטמן מימין לשמאל: אראל מרגלית, יו"ר JVP ויוזמה לאומית, איסקרה רייך, סמנכ"ל אירפה וקנדה באסטרזניקה ואוהד גולדברג, מנכ"ל אסטרהזניקה ישראל | צילום: אלעד גוטמן מימין לשמאל: אראל מרגלית, יו"ר JVP  ויוזמה לאומית, איסקרה רייך, סמנכ"ל אירפה וקנדה באסטרזניקה ואוהד גולדברג, מנכ"ל אסטרהזניקה ישראל, צילום: אלעד גוטמן

השילוב של בריאות וטכנולוגיה הפך בשנים האחרונות למנוע צמיחה משמעותי במערכות בריאות ברחבי העולם ובכלל זה גם לאופן בו מזהים מחלות ומפתחים כלים לטיפול טוב יותר בחולים. חברת התרופות הבריטית אסטרהזניקה שלאחרונה נבחרה על ידי המדד הבינלאומי IDEA Pharma כחברת התרופות החדשנית בעולם הודות להיקף מרשים של צנרת תרופות עתידית ומחקרים קליניים פורצי דרך, פועלת רבות בתחום החדשנות והבריאות הדיגיטלית. לחברה מספר מרכזי חדשנות וחממות טכנולוגיות בעולם, בין היתר בסין, שוודיה וצרפת. אסטרהזניקה זיהתה את הפוטנציאל של ישראל כיעד אסטרטגי בתחום הבריאות הדיגיטלית ולכן החליטה להשיק בארץ את פרויקט BeyondBio ולשתף פעולה עם גופים אסטרטגיים מובילים בתחומם.

צוות אסטרזניקה ו- JVP סדנה לאיתור תחומי השקעה משותפים, צילום: אלעד גוטמן צוות אסטרזניקה ו- JVP סדנה לאיתור תחומי השקעה משותפים | צילום: אלעד גוטמן צוות אסטרזניקה ו- JVP סדנה לאיתור תחומי השקעה משותפים, צילום: אלעד גוטמן

אוהד גולדברג, מנכ"ל אסטרהזניקה ישראל: "הנציגות המקומית של אסטרהזניקה פועלת למעלה מעשור בהנגשת תרופות והשקעה במחקרים קליניים בישראל, וכעת אנו גאים להשיק את BeyondBio תוכנית ייחודית שנוצרה כחלק מההכרה בישראל ככוח עולה בתחום החדשנות והבריאות הדיגיטלית. אסטרהזניקה, באמצעות השותפים האסטרטגים של התוכנית, יתמכו בפיתוח פתרונות רפואיים שיעניקו למערכת הבריאות כלים טובים יותר לספק מענה לחולים בארץ ובעולם".

אראל מרגלית, יו"ר JVP ויוזמה לאומית: "עולם הבריאות והרפואה ניצבים בפני שינוים דרמטיים. לישראל יש כיום הזדמנות להפוך למובילה עולמית בחדשנות בתחום הבריאות הדיגיטלית, וליזמים הישראלים יש את היכולת להוביל את המהפכה הזו. בישראל יש את המוחות הטובים ביותר בתחומים הטכנולוגיים כמו בינה מלאכותית, סייבר ומערכות מידע מתקדמות. החיבור של הטכנולוגיות הישראליות פורצות הדרך בשילוב עם הידע והמומחיות והאתגרים שמציגה אסטרהזניקה, ענקית פארמה עולמית, יחד עם שותפים נוספים כמו מייקרוסופט, יוזמה לאומית, מכבי, בתי החולים המובילים של ישראל ובתי הספר לרפואה של מוסדות האקדמיה - מהווה תשתית משמעותית עבור היזמים בדרך להפוך את הבריאות הדיגיטלית למנוע צמיחה חדש שייצר אלפי מקומות עבודה בשנים הבאות, ותשתית לבניית הדבר הגדול בתחום הבריאות הדיגיטאלית, מכאן מישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות