אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הופקדה תוכנית לשכונת מגורים בת 6,500 יח"ד במזרח רחובות הדמיה: מנדי רוזנפלד אדריכלים ו'דירה להשכיר'

הופקדה תוכנית לשכונת מגורים בת 6,500 יח"ד במזרח רחובות

התוכנית כוללת 700 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר ו-1,000 יח"ד עבור השכרה ארוכת טווח במגדלים בני 30-25 קומות. בעבר התנגדה הוועדה המחוזית לפיתוח השטחים החקלאיים

27.11.2019, 09:29 | שלומית צור

לאחר שנים שבהן התנגדה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז להפשרת הקרקעות במרזח רחובות, החליטה אמש (ג') הותמ"ל להפקיד להתנגדויות הציבור תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה בת 6,500 יחידות דיור בקרקעות אלה. מדובר בקרקע מרובת בעלים, הכוללת את המדינה ובעלים פרטיים.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית, שיזמה חברת דירה להשכיר בתיאום עם עיריית רחובות, חלה על קרקע בת 1,800 דונם, ממזרח לדרך בגין ברצועה שגבולה הצפוני מקביל לשכונת אחוזת הנשיא וגבולה הדרומי הוא כביש 40.

מתוך 6,900 יחידות הדיור בתוכנית, כ-1,000 ייבנו עבור השכרה ארוכת טווח, ו-230 עבור דיור מוגן. עוד כוללת התוכנית 700 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר, 170 דונם עבור מבני ציבור, 230 דונם עבור שטחים פתוחים. וכן שטחי מסחר ותעסוקה בהיקף של 700,000 מ"ר.

הדמיית הפרויקט, הדמיה: מנדי רוזנפלד אדריכלים ו הדמיית הפרויקט | הדמיה: מנדי רוזנפלד אדריכלים ו'דירה להשכיר' הדמיית הפרויקט, הדמיה: מנדי רוזנפלד אדריכלים ו

הבינוי כולל מגדלי תעסוקה ומגורים בני 25-30 קומות, ובנייה מרקמית נמוכה יותר. ציר בגין המהווה כביש בינעירוני משמעותי המחבר את השכונה לעיר, יתאפיין כשדרה עירונית עם חזית מסחרית ומעלייה קומות תעסוקה משרדים. את התוכנית הכין משרד רוזנפלד ארנס אדריכלים.

במשך שנים התנגדה הוועדה המחוזית לפיתוח השטחים, בנימוק שמדובר בסתירה לתמ"א 35. מנגד, עיריית רחובות תמכה בהפשרת השטחים החקלאיים. לתוכנית צפויות להיות מוגשות התנגדויות, הן מצד תושבים המתגוררים בסמוך, והן מצד ארגוני סביבה, בשל העובדה כי מדובר בריאה ירוקה משמעותית המשמשת את תושבי האזור.

סגן הממונה על התקציבים ויו"ר הותמ"ל אריאל יוצר: "הוועדה אישרה תוכנית חשובה להרחבה של העיר רחובות, הכוללת בתוכה פיתוח עירוני אינטנסיבי, רחובות עתירי פעילות מסחרית וחיבורים רבים לעיר הקיימת, וכל אלה יחד עם תוספת משמעותית של יחידות דיור למגורים במרכז הארץ". 

מנכ"ל דירה להשכיר, יאיר טל ציין כי "התוכנית היא צעד משמעותי נוסף בפעילות החברה לקידום תכנון עשרות אלפי יחידות דיור בקרקעות פרטיות מרובות בעלים, בהתאם להנחיית מטה הדיור ומשרד האוצר. השכונה החדשה שתוקם תאפשר מגורים בסטנדרט גבוה בלב אזור הביקוש, במתחם הנהנה מנגישות תחבורתית גבוהה. 

ראש עיריית רחובות רחמים מלול, מסר כי "אנו מברכים על ההחלטה של הותמ"ל להפקדת תוכנית מזרח העיר רחובות. השכונה החדשה תציע איכות חיים גבוהה עם מגוון של מרחבים ציבוריים ורחובות מסחריים שוקקים. אין לי ספק שעם התכנון המוצע, היא תתרום לחוסנה הכלכלי של העיר על ידי יצירת היצע תעסוקה מבוקש, בנגישות תחבורתית גבוהה. קידום התכנון נעשה תוך חשיבה אסטרטגית בשיתוף יועצים מומחים, המותאמת לקצב הפיתוח הנכון לעיר"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
המדינה תזמין מרצים יהודים פרופסורים להנדסה ותכנות
מMIT סטנפורד והרוורד גם במשפטים למשל לוין מפוקס היוזמה כפרקליט של נתניהו ומרצה באוניברסיטת ירושלים. לוין הוא הפרקליט הטוב בעולם ופרופסור למשפטים. ראש פקולטת הרוורד למשפט. נתניהו ייצא זכאי בעזרת לוין. השופטים קטנים לידו.
שר התקשורת  |  28.11.19
לכל התגובות