אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אופירה וברקוביץ'", "גב האומה" ו"האח הגדול" ברשימת תלונות הציבור על הטלוויזיה           צילום: רדיו 102fm

"אופירה וברקוביץ'", "גב האומה" ו"האח הגדול" ברשימת תלונות הציבור על הטלוויזיה

עפ"י דו"ח נציב פניות הציבור ברשות השנייה, אשתקד נרשמה עליה של כ- 10% בהיקף התלונות. 7,203 תלונות ציבור לנציבות, 57% נמצאו מוצדקות; הכי הרבה הוגשו נגד קשת. היקף התלונות נגד פירסומות בטלוויזיה זינק ל-40%

27.11.2019, 11:46 | אביאור אבו

בשנת 2018 הוגשו לנציבות 7,203 תלונות ציבור, עלייה של יותר מ-10% בהיקף התלונות לעומת 2017. כך עולה מהדו"ח השנתי של נציב פניות הציבור ברשות השנייה, דוד רגב, הוגש היום (ד') לשר התקשורת, דוד אמסלם, בשיתוף יו"ר הרשות יוליה שמאלוב-ברקוביץ'.

מהנתונים עולה כי 60% מהתלונות עסקו בתכנים טלוויזיוניים, 28% בתכנים רדיופוניים ו-12%  בנושאים כלליים. 57% מהתלונות שהתקבלו נמצאו מוצדקות.

בתחום הטלוויזיה הוגשו 857 תלונות נגד קשת, בין היתר על קדימון לתוכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון" שבה התארח כוכב הרשת דודו פארוק; אייטם על חיסון פגום בתוכנית של "פאולה וליאון"; תלונות על התבטאויות גזעניות כלפי ערבים ב"אופירה וברקוביץ'" ופניות בנוגע לריאיון עם גדי סבן ב"אנשים".

842 תלונות הוגשו נגד ערוץ 20, רובן המכריע בעקבות תוכניתו של בועז גולן "אולפן פתוח", שבה רואיין יצחק גבאי, מצית בית הספר הדו-לשוני.

427 תלונות הוגשו נגד רשת, בין היתר על קדימון לתוכנית "לצבי יש בעיה", אמירות פוגעניות נגד מתמודד דתי בתכנית "the four" ואלימות מילולית בתוכנית "האח הגדול".

אופירה אסייג ואייל ברקוביץ אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' | צילום: רדיו 102fm אופירה אסייג ואייל ברקוביץ

186 תלונות נגד ערוץ עשר, בין היתר על קדימון לתוכנית "פנים אמיתיות" שעסקה באימהות יחידניות ועל התוכנית "גב האומה" שנטען כי השתלחה במפלגת יש עתיד.

זינוק של 22% בתלונות נגד פרסומות

היקף התלונות נגד פרסומות בטלוויזיה זינק מ-22% מכלל התלונות בשנת 2017 ל-40% מהתלונות ב-2018. דוגמאות לתשדירים שהצופים הלינו עליהם: פרסומת של קסטרו, שבה נראית בחורה קשורה בתא מטען של רכב, או פרסומת לברזי חמת שבה הוצגו גברים שריריים ואישה הסוקרת במבט ובמגע גופות גברים עירומים.

פרסומת של קסטרו, צילום: youtube פרסומת של קסטרו | צילום: youtube פרסומת של קסטרו, צילום: youtube

במהלך השנה עסקה הנציבות גם בפניות רבות נגד פרסומת שהיתה מיועדת לשידור. מדובר בפרסומת לשותפות הגז נובל אנרג'י, דלק קידוחים ורציו, שעוררה מחלוקת גדולה בציבור טרם שידורה.

ראיון בוטה של אופירה אסייג

בתחום הרדיו, 320 התלונות הוגשו נגד תחנת רדיו תל אביב בעקבות ראיון של אופירה אסייג עם אשר אלון, שהפונים הגדירו בוטה ופוגעני. מנגד, לראשונה זה שנים ירד היקף התלונות נגד תחנת רדיו 103FM ועמד על 80 תלונות לעומת 239 ב-2017.

עלייה חלה גם בתלונות נגד תחנת הרדיו החרדית "קול חי". עיקר העלייה נבעה ממה שהוגדר תעמולת בחירות לרשויות המקומיות.

גם נגד רדיו חיפה חל זינוק בתלונות שהתקבלו בעקבות אמירות פוגעניות באחת התוכניות נגד יואב אליאסי "הצל". כ-1,500 תלונות התקבלו בעקבות תשדיר עמותת אפרת שעוסקת בהפלות, והן התחלקו בין מספר תחנות רדיו אזוריות ששידרו אותה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות