אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי בנק הפועלים מזהירים: נכריז סכסוך עבודה אם המו"מ עם ההנהלה לא יתקדם

עובדי בנק הפועלים מזהירים: נכריז סכסוך עבודה אם המו"מ עם ההנהלה לא יתקדם

הוועד מתוסכל מדרישותיו של המנכ"ל הטרי לאפשר צירוף יותר עובדים בחוזים אישיים וכן מנגנון שיאפשר פרידה מעובדים שיפגע במנגנון הקביעות. הוא דורש מענקים גם על מכירת ישראכרט וזועם על חלוקת הדיבידנד ברבעון השלישי

27.11.2019, 15:22 | רחלי בינדמן

ועד עובדי בנק הפועלים נערך לקראת אפשרות של הסלמת היחסים עם ההנהלה והכרזה על סכסוך עבודה.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול (ג') בערב התקיימה ישיבה של מועצת העובדים במועדון הבנק. בסופה הוסמך הוועד הארצי לפנות להסתדרות בבקשה להכריז עוד השבוע על סכסוך עבודה בבנק אם לא תושג התקדמות במשא ומתן מול ההנהלה בראשות דב קוטלר.

בפגישת המו"מ האחרונה מול קוטלר, הציג האחרון את משנתו בפני הוועד והציע לצמצם את מנגנון הקביעות בבנק כך שלהנהלה תהיה גמישות לפטר מידי שנה מכסה מסוימת (קטנה) של עובדים בתיאום עם הוועד על רקע אי התאמה. מודל כזה כבר קיים בבנק מזרחי והוא אמור לעודד תפוקה בקרב העובדים, יותר מאשר להביא להתייעלות.

דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים, צילום: מקס מורון דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים | צילום: מקס מורון דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים, צילום: מקס מורון

גובה השכר, עומס בסניפים והחוזים האישיים

שלושת הנושאים שבלב המחלוקת עם הנהלת הפועלים נוגעים לשלושה נושאים: ראשית, גובה השכר (שחיקה מול השכר של בנקים אחרים, תוספות חד-פעמיות נדרשות בשל הנפקת ישראכרט והליך ההתייעלות שעבר הבנק).

שנית, טענה לעומס בסניפים ודרישה לפיתרון מיידי בטענה לפגיעה בשירות ללקוח ובהתאם בהכנסות הבנק.

נושא שלישי הוא יציאה נגד החוזים האישיים שבהם יש מדיניות של אי מתן קביעות וכך נמנע שימור הביטחון התעסוקתי ושימור הידע שנצבר בבנק.

הוועד מתוסכל מכך שבמשך שנים לכאורה שיתפו העובדים פעולה עם מהלכי התייעלות וכעת הגיע העת לקצור את הפירות שלה.

רוני גרפונקל, יו"ר ארגון העובדים בבנק הפועלים רוני גרפונקל, יו"ר ארגון העובדים בבנק הפועלים רוני גרפונקל, יו"ר ארגון העובדים בבנק הפועלים

מה שעוד עורר את תסיסת הוועד הוא פרסום הדוחות האחרונים שכללו חלוקה של מיליארד שקל כדיבידנד בגין ההון שהשתחרר מהנפקת ישראכרט כאשר מקורות בתוך הוועד טוענים כי "ההנהלה קודם כל דואגת למשקיעים ורק אח"כ לעובדים".

הוועד מתעקש כי יסרב לכל מנגנון של פגיעה בקביעות או כזה שיאפשר היפרדות על רקע אי התאמה של עובדים מכל סוג, וכי לא יאפשר הגדלת המכסות של חוזים אישיים. קוטלר גם מעוניין לייצר מנגנון של פרישה מרצון אך גם כאן הוועד חלוק עמו על הכמויות והתנאים.

במידה ויוכרז סכסוך עבודה עד סוף השבוע, על הוועד לתת הודעה מוקדמת בת שבועיים שלאחריה יוכל להתחיל לנקוט צעדים של עיצומים.

מבנק הפועלים נמסר בתגובה: "המו"מ עם עובדי הבנק נמשך ואיננו מנהלים אותו דרך התקשורת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות