אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Garmin מחפשת שיתופי פעולה נוספים עם חברות ישראליות

Garmin מחפשת שיתופי פעולה נוספים עם חברות ישראליות

לחברה יש כיום כ-50 שיתופי פעולה קיימים בישראל. מנהל הפיתוח העסקי של גרמין, בנדיקט קורץ, הגיע לישראל השבוע ואף הצהיר: "אנחנו לא פוסלים גם רכישה של חברה ישראלית"

28.11.2019, 11:23 | מאיר אורבך
חברת גרמין Garmin יצרנית שעוני הספורט מחפשת להרחיב את שיתופי הפעולה של החברה עם סטארט-אפים ישראלים. בראיון ל"כלכליסט", מספר בנדיקט קורץ, מנהל פיתוח עיסקי בגרמין, שהחברה משתפת פעולה כיום עם 50 חברות בישראל והיעד הוא להגדיל בצורה משמעותית את המספר. "אנחנו לא פוסלים גם רכישה של חברה ישראלית. רכשנו לאחרונה חברה ששיתפנו איתה פעולה בצרפת והטכנולוגיה שלה הפכה להיות חלק מהשעונים החדישים שלנו".

קראו עוד בכלכליסט

גרמין היא כיום היצרנית המובילה בעולם לשעוני ספורט ומעסיקה 13 אלף עובדים. החברה שהוקמה לפני כ-30 שנה נסחרת בנאסד"ק בשווי שוק של כ-18.5 מיליארד דולר. הכנסות החברה בעולם עמדו על כ-3.3 מיליארד דולר בשנת 2018 ורווח נקי של 694 מיליון דולר. ברבעון השלישי של 2019 רשמה החברה מכירות של 934 מיליון דולר ורווח נקי של 227 מיליון דולר. לאחרונה עבר השוק בו פועלת החברה שינוי משמעותי כאשר גוגל רכשה את פיטביט, יצרנית צמידי הכושר.

הרכישה היתה בעיקר עבור הנתונים שמייצרים מיליוני המשתמשים של שעוני וצמידי פיטביט. מנגד אומר קורץ: "אנחנו לא מתעניינים במידע, אנחנו חברת חומרה וזה מרכז העניין שלנו. יש לנו אלפי מהנדסים שעסוקים רק בפיתוח של חומרה. אין לנו עניין לשתף את המידע של המשתמשים שלנו או לעשות בו שימוש. אם המשתמשים שלנו בוחרים לעשות כך במסגרת שיתופי פעולה עם אפליקציות אחרות כגון סטרבה זה מקובל עלינו. אנחנו לא יוזמים שיתוף של המידע שהוא אך ורק של המשתמש", אומר קורץ.

שעון חכם של גרמין, צילום: עומר כביר שעון חכם של גרמין | צילום: עומר כביר שעון חכם של גרמין, צילום: עומר כביר

לגבי התחרות מול שעונים אחרים דוגמת אפל וסמסונג אומר קורץ: "כולם שעונים עם פיצ'רים לספורט. אנחנו קודם כל שעון ספורט עם פיצ'רים אחרים. אנשים סומכים על היכולות של השעון שלנו שישרת אותם בכל פעילות הספורט שלהם ללא קשר לאורכה או דרישותיה".

"באתי לישראל השבוע גם לכנס הבריאות הדיגיטלית וגם כדי להבין את סוד ההצלחה של שיתופי הפעולה שלנו כאן עם חברות הסטארט-אפ", אומר קורץ. "אני רוצה ללמוד מה עובד כאן בצורה כה ומוצלחת ולהביא את זה לכל אירופה. אנחנו חברה שמתמחה בפתרונות חומרה וככזו אנחנו מחפשים שיתופי פעולה בתחום התוכנה שיכולים לסייע לנו ליצור שיתופי פעולה עם עוד גופים בעולם".

בנדיקט קורץ מנהל פיתוח עסקי גרמין בנדיקט קורץ מנהל פיתוח עסקי גרמין בנדיקט קורץ מנהל פיתוח עסקי גרמין

בין שיתופי הפעולה שכבר יזמה החברה של חברות סטארט אפ ישראליות וגופים בעולם ניתן לציין את : חברת Zone 7 אשר חתמה על הסכם עם קבוצת הכדורגל פריז סאן ז'רמן לחיזוי פציעות ספורט, חברת Datos - שיקום לב מרחוק עם בית חולים שיבא; חברת SleepRate - המפתחת פלטפורמת ניטור שינה עם קבוצת מכבי תל אביב בכדורסל ועוד. האחראי על שיתופי הפעולה והחיבור של גרמין לישראל אבישי פריז, מנכ"ל רונלייט, הנציגה של החברה בישראל.

"המטרה שלנו היא להרחיב את מספר המשתמשים בגרמין ואחת הדרכים הטובות ביותר לכך היא להציע להם מגוון רחב של פתרונות אשר מקבלים מענה. אנחנו משתפים פעולה עם חברות ישראליות שמציעות פתרונות בתחומי השינה, מדידת פציעות ועוד. אנחנו יכולים להציע לחברות כמויות דאטה עצומות, גישה לשווקים רבים שכיום סגורים בפניהם, פתיחת דלתות במספר רב של ארגונים וחברות גדולים שעובדים בצמוד אלינו", מסכם קורץ את המטרות של גרמין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות