אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איפה ג'וני אייב? מעצב-העל של אפל נעלם מאתר חברה צילום: אי פי איי

איפה ג'וני אייב? מעצב-העל של אפל נעלם מאתר חברה

המעצב האיקוני של אפל, שדווח מוקדם יותר השנה על כך שהוא צפוי לעזוב את החברה, כבר לא מופיע ברשימת הבכירים באתר אפל; עדיין לא ברור אם זה סימן מקדים להודעה רשמית על עזיבתו

28.11.2019, 13:25 | שירות כלכליסט

תמונתו של ג'וני אייב, מעצב הבית של אפל, הוסרה, בכוונה או בטעות, מרשימת הבכירים באתר החברה שם היא הופיעה מזה שנים רבות. על פי הדיווח של אתר The Verge מהיום (ה') הסרת התמונה לא לוותה בהודעה רשמית כלשהי על כך שאייב סיים את תפקידו בחברה באופן רשמי.

קראו עוד בכלכליסט

אייב כבר הודיע לפני מספר חודשים, בשילוב עם אפל, על כוונתו לעזוב את תפקידו עוד במהלך השנה. על פי הדיווחים אז, הוא יקים ביחד עם שותפו, מארק ניוסון, חברת עיצוב תעשייתי עצמאית בשם LoveFrom שתמשיך לספק לאפל שירותים כקבלן חיצוני. כך שאייב ימשיך כנראה להשפיע מרחוק על מוצרים נוספים של החברה.

מימין מנכ"ל אפל טים קוק והמעצב הראשי (לשעבר?) ג מימין מנכ"ל אפל טים קוק והמעצב הראשי (לשעבר?) ג'וני אייב | צילום: אי. אף. פי מימין מנכ"ל אפל טים קוק והמעצב הראשי (לשעבר?) ג

ג'ובס קידם את ג'וני אייב שהצטרף לאפל כמעצב ב-1992, והפך אותו למנהל העיצוב של החברה ב-1996. הוא עומד מאחורי שפת העיצוב המקורית שפותחה עוד במחשבי האיימאק והמקבוק פרו לדורותיו. בהמשך עיצב מוצרים איקוניים נוספים כגון את האייפוד, האייפון וכן את האייפד והאפל ווטש. הוא גם היה זה שעמד מאחורי תכנון הצורה המוזרה של הקמפוס החדש (החללית) של אפל. 

כאמור, לא ברור אם הסרת שמו ותפקידו מרשימת הבכירים באתר מעידה על עזיבתו הסופית. אך זה בהחלט מהווה רמז עבה שיכול להוביל למסקנה הזו. אפל לא נוהגת לפרסם אירועים שליליים - אך מכיוון שמדובר בדמות מפתח יכול מאוד להיות שנזכה בקרוב לאישור רשמי. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות