אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגורים מעורבים

מגורים מעורבים

מגמת עירוב השימושים תופסת תאוצה ונותנת מענה לקהל רוכשים רב שמבקשים חווית מגורים מתחת לבית

28.11.2019, 15:12 | יורם אביסרור

מוגש מטעם DUN'S 100  

פרויקטים המשלבים מספר שימושים כמו מגורים, מסחר ומשרדים הם דבר שכיח בנוף האורבני שבמרכז הארץ. היום כבר לא מסתפקים רק בבניין מגורים, היום רוכשי הדירות מבקשים חווית מגורים. בשנים האחרונות אנחנו מבחינים במגמה של מעבר מהקניונים הגדולים, המסורבלים והלא רווחיים, למרכזי קניות שנתונים מענה קל מהיר ומתחת לבית עבור קהל הלקוחות עיקר החנויות במרכזים אלו הם סופרמרקט, קופות חולים, מספרות, בנקים, בתי קפה ועוד חנויות שנותנת מענה מהיר ונח. לאחר שזיהינו את המגמה החלטנו ליישם אותה בפרויקטים השונים אותם אנו מקימים ברחבי הארץ.

עירוב שימושים לא רק בתל אביב

לאחרונה המגמה החלה לתפוס תאוצה גם ביישובים פריפריאליים מרוחקים מהמרכז. מגדלי מגורי היוקרה שמשלבי שימושים שונים אינם עוד נחלתה של תל אביב או של הערים סביב לה, הם הדרימו גם לבאר שבע והביקוש להתגורר בהם גבוה מאוד שכן הם נותנים מענה לכלל ציבור רוכשי הדירות. קהל הרוכשים מגוון - החל ממשפחות צעירות, משפרי דיור ומצמצמי דיור שמחפשים להתגורר בסמוך למרכז הקניות אליו מגיעים בהליכה ומבלי להזיז את הרכב, ליד הפארק, בית הכנסת, ומעל חדר הכושר, הספא והסאונה.

מצמצמי דיור שעוברים למגדלים נחשבים דווקא משפרי דיור. הם עוברים מצמוד קרקע גדול שאין בו צורך עוד לדירה במגדל יוקרה שמספק להם את כל צרכיהם במרחק הליכה מהבית. בראייה רוחבית יותר בין 60% ל- 70% מהרוכשים בפרויקטים אותם אנו מקימים הם משפרי דיור כאלו. זה קורה בעיקר בפרויקטים אותם אנו מקימים בבאר שבע.

בפרויקט גרנד אביסרור – פרויקט יוקרה אותו אנו מקימים בימים אלו שדרות טוביהו בבאר שבע אנו מרגישים בביקוש רב לרכישת דירה בקרב רוכשים אלו. הם בעיקר מגיעים מצמודי קרקע בעיר או מיישובים סמוכים כמו עומר או מיתר. הם מתגוררים בווילות של 500-600 מ"ר, עם בריכה. בשלב מסוים הם בוחרים לא להיות משועבדים עוד לטיפול בגינה ובבריכה. המעבר מצמוד קרקע לדירה במגדל יוקר משאיר גם דלתא כספית של כחצי מיליון שקל. בעוד שבית פרטי במיתר או בעומר יימכר ב 2.5 מיליון שקל, דירה במגדל יוקרה בעיר תעלה כ -2 מיליון שקל.

יורם אביסרור יורם אביסרור יורם אביסרור

מה בעתיד?

טרנד עירוב השימושים נולד בשל מצוקת קרקעות, עומסי תנועה בכבישים וצורך בסביבת מגורים משלימה שתעניק איכות חיים וחווית מגורים משופרת. בשל מחירי הקרקע הגבוהים עוברים לבנייה לגובה שמתחתיה מעגלי חיים משלימים כמו – מרכז הקניות, העבודה, מכון הכושר ועוד.

אני צופה כי ב-5 השנים הבאות תוכניות של עירוב שימושים צפויות להתרחב ולהתעצם. הסיבה נעוצה בשל הצורך למציאת פתרונות חסכוניים בשימוש במרחב העירוני. מטרת העל בעירוב שימושים הינה ביזור שירותים עסקיים, מסחריים וציבוריים לאורך צירי תנועה ראשיים בלב הערים ויצירת מקומות תעסוקה, בילוי ופנאי. כפועל יוצא, התכנון המעורב יחסוך לנו פקקי תנועה בערים מכיוון ולא נזדקק לרכב פרטי. כל זאת בהינתן ומקום העבודה יהיה סמוך ואף במרחק הליכה ממקום המגורים. אני מאמין שזהו פתרון בניה המתאים ביותר למדינתנו הקטנה והצפופה שכן הוא כולל בניה לגובה ומאפשר את הגדלת היצע הדירות באזורי הביקוש. תכנון נכון של עירוב שימושים במרכזי הערים ימנע היווצרות פרברי שינה מחות לערים הגדולות, אשר מתרוקנים מתושביהם במהלך היום.

הכותב יורם אביסרור, סמנכ"ל שיווק בחברת אביסרור משה ובניו

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות