אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הריקול התקדימי של ניסאן מגיע לישראל צילום: ניסאן

הריקול התקדימי של ניסאן מגיע לישראל

בעלי מכוניות אלטימה ומקסימה - כמו גם בעלי אינפינטי QX50 ו QX60 - מוזמנים למוסכי ניסאן יבואנית ישראל לריקול בעקבות תקלה במצלמה האחורית; הפעם מדובר בריקול שמהווה סוג של תקדים - כיוון שהוא נוגע לרכבים בתקינה אמריקאית

28.11.2019, 17:54 | תומר הדר

לפני כחודשיים הודיעה ניסאן העולמית על ריקול משמעותי ל-1.2 מיליון מכוניות, ועתה הוא מגיע גם לישראל.

קראו עוד בכלכליסט

הריקול עצמו, לפי ניסאן, נוגע למה שהיצרנית הגדירה כתקלה פוטנציאלית במסך הנסיעה לאחור שעלולה לעוות את התמונה המוצגת, אך מה שהיה מיוחד בריקול של ניסאן הוא דווקא מדינות היעד בהן נוסעות 1.2 מיליון המכוניות האמורות, מסוג אלטימה, מקסימה וכן אינפינטי QX50 ו-QX60: מדובר בארה"ב, הקנדה, הדרום קוריאה - וכאמור גם ישראל.

ניסאן סנטרה, צילום: ניסאן ניסאן סנטרה | צילום: ניסאן ניסאן סנטרה, צילום: ניסאן

הודעת ניסאן העולמית לא פירטה דאז מדינות נוספות ובפועל מתוך 1.2 מיליון המכוניות הרלוונטיות, פחות מ-100 נוסעות בכבישי ישראל. אך עם זאת, ישראל נכללה בהודעה. הסיבה לכך היא מדיניות הייבוא הנהוגה בארץ, לפיה ניתן לייבא ארצה מכוניות שעומדות בכללי התקינה האמריקאית - כפי שעושה קבוצת קרסו יבואנית ניסאן.

יש לציין כי חלק מן הדגמים שניסאן העולמית זימנה לריקול, כדוגמת הסנטרה, אכן משווקות בישראל אך המפרט הישראלי אינו כולל את מצלמת הנסיעה לאחור המקומית.

לפי הודעתה הרשמית של ניסאן ישראל: "ניסאן זיהתה כי ייתכן שבמקרה של קביעת כוונוני התצוגה (בהירות, ניגוד צבע, רמת שחור או גוון) של צג הראות לאחור להגדרות המינימום או המקסימום המותרות, יתכן שעצמים הנמצאים במסלול התנועה של הרכב במהלך נסיעה לאחור יוסתרו בגלל האפלה או הלבנה של המסך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות