אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין: פעילות המפעלים חזרה לצמוח במפתיע בנובמבר צילום: רויטרס

סין: פעילות המפעלים חזרה לצמוח במפתיע בנובמבר

לפי נתונים המתפרסמים היום בסין, נרשמה עלייה במדד מנהלי הרכש, בסך ההזמנות ובייצור במפעלים - לראשונה זה שבעה חודשים

30.11.2019, 10:18 | שירות כלכליסט

מפעלים בסין חוו צמיחה מחודשת ולא צפויה במהלך נובמבר, בפעם הראשונה זה שבעה חודשים, על רקע צעדי תמריץ הננקטים בכדי לייצב את הצמיחה. עם זאת, הרווחים זעומים והדרישה לייצוא נשארה אטית, ברקע, מכסי מגן אמריקאיים ייכנסו לתוקף תוך שבועות, כשוושינגטון ובייג'ינג עדיין מתדיינות על השלב הראשון של הסכם הסחר.

קראו עוד בכלכליסט

המרכז הסיני לסטטיסטיקה מסר היום (שבת) שמדד מנהלי הרכש (PMI) קפץ בחזרה ל-50.2 בנובמבר, הנקודה הגבוהה ביותר שלו מאז מרץ - מעל סימון 50 הנקודות המפריד בין צמיחה להתכווצות על בסיס חודשי. סקר של רויטרס מראה שאנליסטים מצפים כי מדד מנהלי הרכש לנובמבר יעמוד בסוף החודש על 49.5.

מפעל בסין, צילום: רויטרס מפעל בסין | צילום: רויטרס מפעל בסין, צילום: רויטרס

מדד המפעלים הרשמי של סין הצביע על שיפור במגזר בחודש שעבר. סך כל ההזמנות החדשות עלה, במקביל לעלייתו של מדד המשנה ל-51.3 נקודות - רמתו הגבוהה ביותר מאז אפריל. דבר זה מעיד, בין היתר, כי הצריכה המקומית עלתה אחרי שבייג'ינג דחקה בממשלות מקומיות להאיץ נתינת תמריצים בכדי להשיג את מטרותיה הכלכליות לפני סוף השנה. היצור במפעלים עלה גם הוא ל-52.6 בנובמבר, הקצב המהיר ביותר מאז מרץ.

עם זאת, התפתחויות אחרונות מדגישות את העלייה באי וודאות סביב קונפליקט הסחר עם ארצות הברית שמנבא רעות לגבי הצפי לביקוש חיצוני. הזמנות יצוא חדשות נמצאות בירידה, זה החודש ה-18 ברציפות, אם כי בקצב איטי יותר, עם עלייה של מדד המשנה ל-48.8 מ-47.0 באוקטובר.

לפי סקר של רויטרס, הצמיחה של התוצר המקומי הגולמי של סין צפויה להגיע ל-5.9% ב-2020 - שפל של שלושה עשורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות