אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוצאות המימון צנחו והרווח הנקי של נתיבי גז זינק ל-28 מיליון שקל צילום: עמית שעל

הוצאות המימון צנחו והרווח הנקי של נתיבי גז זינק ל-28 מיליון שקל

הרווח ברבעון השלישי שולש לעומת הרבעון המקביל אשתקד, לאחר שהוצאות המימון התכווצו ב-62%. ההכנסות עלו ב-2.7%

30.11.2019, 11:32 | ליאור גוטמן
חברת נתיבי גז (נתג"ז) הממשלתית סיימה את הרבעון השלישי של 2019 ברווח נקי של כ-28.3 מיליון שקל. כך עולה מדו"חות החברה שפורסמו בחמישי האחרון. מדובר בזינוק של כ-200% לעומת רווח נקי של כ-9.45 מיליון שקל שנרשם ברבעון השלישי של 2018.

קראו עוד בכלכליסט

נתג"ז היא חברה ממשלתית שהוקמה בתחילת העשור הקודם ותפקידה העיקרי הוא לפתח, לשדרג ולחזק את מערכת הולכת הגז הפנים ארצית, לרבות הובלת גז לתחנות הכוח של חברת החשמל.

עיון בתוצאות החברה מעלה שסך הכנסות החברה הסתכמו בכ-156 מיליון שקל, עלייה של כ-2.7% ביחס לרבעון המקביל ב-2018. במקביל החברה רשמה גידול של כ-6% בהצאות התפעול שלה שהסתכמו בכ-97 מיליון שקל, מה שהוביל אותה בין השאר לרשום קיטון של כ-1.8% ברווח התפעולי, שהסתכם בתקופת הדיווח בכ-53.4 מיליון שקל.

איתן פדן, יו"ר נתג"ז, צילום: תומי הרפז איתן פדן, יו"ר נתג"ז | צילום: תומי הרפז איתן פדן, יו"ר נתג"ז, צילום: תומי הרפז

ברבעון השלישי של השנה נרשם קיטון בהוצאות המימון שמקורו בהפרשי שער, עסקאות גידור וירידת מדד, שהובילו כולם לסך הוצאות מימון של כ-15.87 מיליון שקל, צניחה של יותר מ-62% לעומת סך הוצאות מימון בהיקף של כ-42 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה. התוצאה, כאמור, היא זינוק ברווח הנקי. הרבעון משפר במעט את תוצאות תשעת החודשים הראשונים של השנה, שאותם סיימה נתג"ז ברווח של כ-25.5 מיליון שקל, ירידה של יותר מ-41% לעומת רווח נקי של כ-43.8 מיליון שקל בין תחילת ינואר לסוף ספטמבר 2018.

בדו"ח, נתג"ז מאשררת את הפרסום בכלכליסט לפיו שר האנרגיה יובל שטייניץ הורה לסגור את תחנות הכוח הפחמיות עד שנת 2025, ולהסב אותן לשימוש בגז טבעי כדלק ראשי. משק הגז כבר היום נשען על ייצור חשמל מוגבר באמצעות גז טבעי (60%-70%) ולכן יישום של התוכנית תחייב את נתג"ז להשקעות נוספות בהולכה עם אפשרות ליהנות מהכנסות נוספות מהזרמת גז בעתיד.

יו"ר נתג"ז, איתן פדן: "ברבעון הזה ביצענו השקעות, וכן הגדלנו יכולות ותשתיות לקראת המשך הצמיחה. נתג"ז ממשיכה בהיערכות להשלמת מהפכת הגז".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות