אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבוע כחול נדל"ן: פדיונות קניון TLV צמחו ב-11% בתשעת החודשים הראשונים של השנה  צילום: דוד הכהן

רבוע כחול נדל"ן: פדיונות קניון TLV צמחו ב-11% בתשעת החודשים הראשונים של השנה

חברת הנדל"ן המניב דיווחה על עלייה של 7.5% ב-NOI ל-68 מיליון שקל ועלייה של 33% ב-FFO ל-34 מיליון שקל ברבעון השלישי; החברה עדכנה מעלה את תחזית ה-FFO השנתי לשנת 2019 לרמה של 130-135 מיליון שקל

30.11.2019, 13:12 | אורי גלאור

חברת רבוע כחול נדל"ן דיווחה שלשום (ה') לאחר תום המסחר על התוצאות הכספיות שלה לרבעון השלישי של השנה. חברת הנדל"ן המניב הנשלטת על ידי אלון רבוע כחול (57.4%) שבבעלותו של מוטי בן משה רשמה עלייה של 7.5% ב-NOI (הכנסות מתואמות מדמי שכירות) בהשוואה לרבעון מקביל אשתקד, שהסתכם בכ-68 מיליון שקל. עלייה זו נבעה בעיקר בשל אכלוס שטחים פנויים הכוללים בין היתר את מבנה המשרדים בראש העין שעיקרו אוכלס ברבעון הרביעי של שנת 2018, והן מגידול של 1.3 מיליון שקל בחלק החברה ב-NOI של קניון TLV שתרם כ-8.9 מיליון שקל הרבעון.

קראו עוד בכלכליסט

בתשעת החודשים ה-NOI צמח ב-9.3% והסתכם ב-201.3 מיליון שקל, זאת לעומת 184.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, השיפור נבע בשל אכלוס שטחים פנויים הכוללים בין היתר את מבנה המשרדים בראש העין שעיקרו אוכלס ברבעון הרביעי של שנת 2018, זאת בנוסף לכך שהסתיימה הנחה שניתנה לשוכר מהותי החל מחודש יולי 2018 (מגה מקבוצת יינות ביתן המהווה כ-27% מסך הכנסות החברה) בגובה של 9% (בעקבות סיום מתן ההנחה, ההכנסות של החברה עלו ב-3.2 מיליון שקל במחצית הראשונה של השנה), זאת בנוסף לגידול של 2.4 מיליון שקל ב-NOI של קניון TLV מול התקופה המקבילה אשתקד שהסתכם ב-25.3 מיליון שקל בתשעת החודשים.

עוד מציינים בחברה כי הפדיונות של קניון TLV צמחו ב-11% בתשעת החודשים, מול התקופה המקבילה אשתקד, והקניון נמצא בתפוסה של 96%.

בשורת ה-FFO (רווח נקי מתואם) מציגה רבוע כחול נדל"ן עלייה של 33% (בהשוואה לרבעון המקביל) שהסתכם בכ-34.3 מיליון שקל זאת אל מול 25.8 מיליון שקל. הצמיחה בנתון ה-FFO חלה בעיקרה כתוצאה מהשיפור ב-NOI והן מירידה בהוצאות המימון של החברה. את הרבעון השני השנה סיכמה החברה עם FFO של 32 מיליון שקל.

בתשעת החודשים הראשונים של השנה, ה-FFO צמח ב-28% והסתכם ב-97.5 מיליון שקל, זאת אל מול 76.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. החברה עדכנה מעלה את תחזית ה-FFO השנתי שלה לשנת 2019 מטווח של 124-129 מיליון שקל לטווח של 130-135 מיליון שקל.

מוטי בן משה, צילום: עמית שעל מוטי בן משה | צילום: עמית שעל מוטי בן משה, צילום: עמית שעל

הרווח הנקי הרבעון ירד ב-3.6% לרמה של 74.7 מיליון שקל, זאת אל מול 77.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה מיוחסת לכך שהרבעון נרשמה עלייה בשווי הוגן נדל"ן להשקעה של 56.8 מיליון שקל בעוד ברבעון המקביל אשתקד נרשמה עלייה של 61 מיליון שקל. החברה מציינת כי העלייה בשווי הוגן הרבעון נבעה מהפחתת שיעורי ההיוון ב-0.25% בחלק מנכסי המסחר והמשרדים לאור סביבת הריבית הנמוכה במשק ועסקאות שנעשו בשוק, זאת בנוסף לעדכון שווי זכויות במספר נכסים.

את תשעת החודשים הראשונים של השנה מסכמת החברה בעלייה של 68.2% ברווח הנקי שהסתכם ב-153.1 מיליון שקל, זאת אל מול 91 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. עיקר העלייה ברווח הנקי בתשעת החודשים מול התקופה המקבילה אשתקד נובעת מרישום חלק החברה בהפסדי חברות בשליטה משותפת של 30 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשר נבע משערוך שלילי של קניון TLV, משיפור בתוצאות התפעוליות של החברה, עלייה בשווי ההוגן של נדל"ן להשקעה אשר הסתכמה ב-93.2 מיליון שקל בתשעת החודשים (עלייה גבוהה יותר ב-15 מיליון שקל מול התקופה המקבילה אשתקד) וקיטון בהוצאות המימון ב-8 מיליון שקל מול התקופה המקבילה אשתקד.

קניון TLV, צילום: דוד הכהן קניון TLV | צילום: דוד הכהן קניון TLV, צילום: דוד הכהן

הערכת שווי אופטימית בסיאטל

לחברה קרקע בסיאטל שעליה פועל טרמינל פטרוכימי לאחסון דלקים ועיבוד אספלט, הקרקע רשומה כיום בספרי החברה כמלאי לפי עלות של 45 מיליון דולר (158 מיליון שקל), החברה מציינת כי היא בוחנת חלופות נוספות לשימוש בקרקע, על כן החברה פנתה למעריך שווי (CBRE) לקבלת הערכת שווי עדכנית לקרקע ועל פי הערכת השווי שקיבלה שווי הנכס עומד על 160 מיליון דולר. בנוסף מעריך השווי מעריך את זכות השימוש השנתית בנכס בשימושו הנוכחי בטווח של 11-15 מיליון דולר, זאת כאשר הסכום המשולם כיום הוא כ-1.75 מיליון דולר וההסכם עם המפעיל הנוכחי מסתיימת בסוף מרץ 2020. במידה והחברה תשנה את הסיווג החשבונאי של הקרקע ממלאי לנדל"ן להשקעה בעתיד, היא תוכל לשערך את הנכס לשווי הוגן ע"פ הערכת השווי השמאית.

מוטי בן משה, בעל השליטה בקבוצת אלון רבוע כחול ויו"ר רבוע כחול נדל"ן ציין עם פרסום הדוחות: "קניון TLV מראה שיפור עקבי בכל הפרמטרים התפעוליים, הן בהיקף המבקרים והן בעלייה מתמדת ודו ספרתית (כ-11%) בפדיון של הקניון, כמו כן, החברה פועלת בפעולות השבחה בקניון TLV ואנו סבורים ששינוי תמהיל השוכרים, הרוח הגבית מעיריית ת"א וסיום עבודות הייזום והבנייה ברחובות שמסביב לקניון ימשיכו לתרום לשיפור בפדיון וה-NOI של הקניון. לרבוע נדל"ן פרויקטים בתכנון ובפיתוח בהיקף של 110 אלף מ"ר מניב ולמעלה מ-2,800 יח"ד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות