אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יהיה זמן לדבר על סין ורוסיה: השבוע העמוס שצפוי לטראמפ בוועידת נאט"ו צילום: Reuters

יהיה זמן לדבר על סין ורוסיה: השבוע העמוס שצפוי לטראמפ בוועידת נאט"ו

נשיא ארה"ב צפוי להיפגש בשבוע הקרוב עם נציגים בכירים מ-12 מדינות. על הפרק, בין היתר, גניבת קניין רוחני וטכנולוגיית הדור החמישי בסלולר

30.11.2019, 14:29 | שירות כלכליסט

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ צפוי להיפגש עם נציגים של תריסר מדינות, בהן גרמניה, צרפת, איטליה ודנמרק, בוועידת נאט"ו המציינת בשבוע הבא, בלונדון, 70 שנה להיווסדה.

קראו עוד בכלכליסט

בכירים בממשל האמריקאי אמרו לכתבים ביום שישי שהנשיא צפוי להדגיש את האתגרים המתמשכים הניצבים בפני הארגון והקהילה הבינלאומית, מול סין ורוסיה. "רוסיה ממשיכה להתעלם מהריבונות ומשלמות הטריטוריות של שכנותיה. זהו ללא ספק אחד מהנושאים בהם ידונו המנהיגים במהלך הפסגה". כך לדברי בכירים בממשל, ששרטטו גם את לוח הזמנים של הנשיא לפגישות עם המנהיגים במהלך הפסגה, המתרחשת בשלישי ורביעי.

שלישי -

  • פגישת עבודה עם המזכיר הכללי של נאט"ו, ינס סטולטנברג.
  • פגישה עם נשיא צרפת, עמנואל מקרון.
  • קבלת פנים עם מנהיגי מדינות נאט"ו, באירוח מלכת אנגליה.

רביעי -

  • ישיבת מליאה של כל מנהיגי מדינות נאט"ו.
  • פגישה עם קנלצרית גרמניה, אנגלה מרקל.
  • ארוחת צהריים עם נציגי אסטוניה, יוון, לטביה, פולין, רומניה, ליטא, בולגריה, ובריטניה.
  • פגישה עם ראשת ממשלת דנמרק, מטה פרדריקסן, וראש ממשלת איטליה, ג'וזפה קונטה.
 
 
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צילום: Reuters

בנוסף אמרו הבכירים כי ארצות הברית תתריע את שותפותיה מפני סין, המנסה להשיג השפעה עולמית רבה יותר, על ידי הדגשת הסיכונים הקיימים בטכנולוגיה המבוססת על הדור החמישי. ארצות הברית "בהחלט" עתידה להעלות את נושא הדור החמישי בפגישת נאט"ו. אמרו הבכירים.

"אנחנו מתכוונים להתעקש כי חברות ברית נאט"ו ישתמשו בשותפים אמינים ונאמנים שימלאו את צרכי רשת הדור החמישי שלהם. זה אינו עסק שבו אנחנו רוצים שהמפלגה הקומוניסטית השלטת בסין תוכל להתערב ולשלוט דרכו במידע ובכניסות לרשתות שלהם. לכן דבר זה הוא בעדיפות עליונה מבחינתנו, והנשיא עתיד לחזור על ההודעה". הוסיפו.

בכירים אמריקאים מתלוננים זה זמן רב שגניבת קניין רוחני מצד סין עלתה לכלכלה האמריקאית מיליארדי דולרים ברווחים, ובאלפי משרות - דבר המהווה סכנה ביטחונית לאומית. סין ממשיכה לכפור בהאשמות, כשנושא זה עומד כעת במרכז הניסיונות החוזרים ונשנים להגיע להסכם סחר בין שתי המעצמות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות