אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסך לא יירד: המדינה תעביר כסף להפעלת הבימה בתקופת הקפאת ההליכים צילום: אוראל כהן

המסך לא יירד: המדינה תעביר כסף להפעלת הבימה בתקופת הקפאת ההליכים

נאמני התיאטרון השקוע בחובות והמדינה הגיעו להסדר לפיו יועבר סכום של 2 מיליון שקל למטרה זו; מדובר בפעימה הראשונה במסגרת העברת כספי התמיכה של המדינה

30.11.2019, 20:24 | ליטל דוברוביצקי

ההצגה נמשכת: נאמני התיאטרון הלאומי הבימה והמדינה הגיעו להסדר על פיו המדינה תעביר לנאמנים בתוך שבוע מאישור בית המשפט סכום על סך של 2 מיליון שקל לצורך הפעלת התיאטרון בתקופת הקפאת ההליכים. חובותיו של התיאטרון נאמדים בכ-72 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בפעימה ראשונה במסגרת העברת כספי תמיכה של המדינה. סך תשלום יתרת התמיכה בגובה כ-2.5 מיליון שקל ישולם עד שבועיים לאחר אישור בית המשפט את דו"ח הנאמנים שצפוי להיות מוגש בסוף השנה ולאחר שתאושר תוכנית הבראה.

הבימה, צילום: שאול גולן הבימה | צילום: שאול גולן הבימה, צילום: שאול גולן

הנאמנים של תיאטרון הבימה, עו"ד דורית לוי טילר ורו"ח חן ברדיצ'ב, הודיעו בסוף השבוע לבית המשפט המחוזי בתל אביב כי הם "מאמינים בהבראת התיאטרון ומכינים לשם כך תוכנית הבראה המבוססת על קבלת תמיכה מהמדינה, על הלוואה מקרן תנופה שהתקבלה בקופת הנאמנים ועל הכנסות שוטפות של התיאטרון. הנאמנים מאמינים שיישום תוכנית ההבראה יאפשר לתיאטרון להתנהל בצורה מאוזנת בעתיד וללא גירעון. מנגד, הם אינם רואים אפשרות להסדר, בו יכוסו כול חובות עבר של הנושים או חלק הארי שלהם. תוכנית ההבראה תתבסס על יצירת מבנה משפטי חליפי, אליו תועבר כלל פעילות התיאטרון, באופן שיאפשר תשלום מיידי מאת הביטוח הלאומי לעובדים בגין חובות העבר".

המשמעות היא שהנאמנים יקבלו מימון להפעלת התיאטרון גם מהמדינה, אולם משכורות העבר שלא שולמו לחלק מהעובדים ישולמו לא מהתמיכות אלא על ידי הביטוח הלאומי. נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין קבע דיון בעניין למחר (א') בבוקר.

אורי רשטיק, מרכז פעילות שח"ם-ארגון השחקנים בישראל מסר כי "אנו מברכים את הנאמנים על עבודתם והגעה להסדר עם האוצר שימשיך להפעיל את התיאטרון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות