אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת קדימהסטם: "פעיל שוק ההון שנעצר מחק הודעות וואטסאפ בקבוצה שניהל" צילום: אוראל כהן

פרשת קדימהסטם: "פעיל שוק ההון שנעצר מחק הודעות וואטסאפ בקבוצה שניהל"

בדיון שנערך היום בבקשה של החשוד ואישתו להתיר על כנו את צו איסור הפרסום הזמני שהוטל על שמותיהם, טענו נציגי רשות ניירות ערך כי בבוקר החיפוש שנערך בביתו מחק החשוד את ההודעות; השופט דחה את הבקשה להארכת הצו, אולם עיכב את הפרסום עד יום שלישי

01.12.2019, 14:43 | תומר גנון

פעיל שוק ההון שנעצר בשבוע שעבר בחשד לשימוש במידע פנים ותרמית בניירות ערך, בקשר למניות של חברת הביוטכנולוגיה קדימהסטם, פעל בבוקר החיפוש שנערך בביתו למחוק הודעות וואטסאפ בקבוצת משקיעים שניהל; כך טענו נציגי רשות ני"ע בדיון שנערך היום (א') בבית המשפט, בבקשה של החשוד ואישתו להתיר על כנו את צו איסור הפרסום הזמני שהוטל על שמותיהם.

קראו עוד בכלכליסט

החשוד ועורך דינו, היום בבית המשפט, צילום: אוראל כהן החשוד ועורך דינו, היום בבית המשפט | צילום: אוראל כהן החשוד ועורך דינו, היום בבית המשפט, צילום: אוראל כהן

השופט עלאא מסארווה מבית משפט השלום בת"א דחה את הבקשה להארכת הצו, אולם עיכב את הפרסום עד יום שלישי על מנת שיוכלו לשקול האם להגיש ערעור. נציין כי לאחרונה הוגש נגד החשוד כתב אישום בגין עבירות של הלבנת הון.

החשוד, כך עולה מהדיון היום, ניהל קרן גידור בהיקף של מיליוני שקלים. כ-200 אלף שקל שגוייסו מהמשקיעים, כך התברר בדיון, נמצאים כיום בחשבון בבית ההשקעות IBI.

לפי החשד פעיל שוק ההון פעל במהלך המסחר בשנים 2017-2019, באמצעות חשבונות בשליטתו, תוך ביצוע פעילות אסורה בכוונה להשפיע על שער ניירות הערך, על ידי ביצוע עסקאות עצמיות. מדובר בפעילות בהיקף של מאות אלפי שקלים, כשהרווח המוערך הוא עשרות אלפי שקלים.

כמו כן, כך לפי החשד, הניע החשוד משקיעים בקרן הגידור לבצע פעולות מסחר בני"ע של קדימהסטם וחברות נוספות, וזאת באמצעות הצגת מצגי שווא ומידע כוזב בקובצות וואטסאפ שונות אותן ניהל. בקבוצה היו חברים לטענת הרשות למעלה מ-200 משקיעים.

לטענת הרשות החשוד, שאינו נושא ברישיון לייעוץ, שיווק או ניהול השקעות, פעל לייעץ למשקיעים בנוגע לכדאיות של השקעה, קנייה או מכירה של החברה. "החשוד ניהל כספים בקרן הגידור, משקיעים עקבו אחריו ואחרי ההמלצות שלו", אמר נציג הרשות, עו"ד אבי ארוניס, לגבי דרישת הרשות לפרסם את שמו ולהזהיר משקיעים.

השופט עלאא מסאורווה שאל את עורך דינו של החשוד, לירן זילברמן, לגבי מקור הכספים לנסיעות בחו"ל שביצע. זאת מתוך חשש שנעשה בעבר שימוש בכספי המשקיעים. "הכסף הזה לא היה של המשקיעים", אמר זילברמן. "אלה נסיעות שהזמין באפליקציית נסיעות ב-150 דולר".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות