אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפידות קפיטל גייסה בסוף השבוע האחרון 200 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

לפידות קפיטל גייסה בסוף השבוע האחרון 200 מיליון שקל

זאת, במכרז הנפקת אג"ח מסדרה א' לאחר שזכתה לביקושים ערים של כחצי מיליארד שקל. ילין לפידות היה מהרוכשים הגדולים בהפקת האג"ח של סוף השבוע, לצד פורסט ו-IBI. גיוס האג"ח נסגר בריבית 3.5% ביחס לריבית מקסימום של 4.3%

01.12.2019, 17:08 | גולן חזני
לפידות קפיטל שבשליטת יעקב לוקסנבורג גייסה בסוף השבוע האחרון 200 מיליון שקל במכרז הנפקת אג"ח מסדרה א' לאחר שזכתה לביקושים ערים של כחצי מיליארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הסיפור מסתתר דווקא בהנפקת הזכויות שהשלימה החברה לפני כעשרה ימים בהיקף של 48 מיליון שקל. מי שרכש זכויות בגיוס זה כבר מרווח 60% על ההשקעה. מטבע הדברים הנהנה הגדול מכך הוא יעקב לוקסנבורג עצמו, אבל לצדו גם ילין לפידות ואלטשולר שחם נהנו מרווח של 60% בעשרה ימים. 

יעקב לוקסנבורג בעל השליטה בחברת לפידות קפיטל, צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג בעל השליטה בחברת לפידות קפיטל | צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג בעל השליטה בחברת לפידות קפיטל, צילום: אוראל כהן

על פי תנאי הנפקת הזכויות, כל מי שהחזיק 14 מניות, קיבל יחידת זכות, שכללה 1 מניה במחיר של 16.5 שקל, וכתב אופציה (סדרה 2) ללא תמורה, שניתן למימוש

עד נובמבר 2020, במחיר מימוש של 17.5 שקל.

נכון להבוקר, לפני פתיחת המסחר, נתוני המסחר של ני"ע של לפידות היו: מחיר מניה: 20.69 שקל ומחיר אופציה: 5.35 שקל (שממשיכה לעלות ל-6.25 שקל). יוצא אפוא, ששווי חבילת הזכות נכון להיום לפני פתיחת המסחר עומד על 26.04 שקל, וזאת כאשר העלות שלה עמדה על 16.5 שקל – רווח של 57.8%. המשך העלייה במחיר האופציה יגדיל עוד יותר את הרווח של רוכשי הזכויות.

ילין לפידות היה גם מהרוכשים הגדולים בהפקת האג"ח של סוף השבוע, לצד פורסט ו-IBI. גיוס האג"ח נסגר בריבית 3.5% ביחס לריבית מקסימום של 4.3%.

לפידות רוכשת את הבעלות על אפריקה השקעות מידי מחזיקי האג"ח תמורת 1.35 מיליארד שקל, בעסקה שכוללת את דניה סיבוס השליטה באפריקה מגורים, וקרקעות בסביון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות