אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת תעופה רוסית חדשה נחתה בישראל צילום: אתר החברה

בלעדי לכלכליסט

חברת תעופה רוסית חדשה נחתה בישראל

היום נחתה הטיסה הראשונה של חברת אזימוט, שהחלה לפעול בישראל. בתחילה תפעיל שתי טיסות סדירות בשבוע לעיר רוסטוב ובהמשך לעוד מספר יעדים בדרום רוסיה

01.12.2019, 18:04 | נווית זומר

חברת תעופה חדשה החלה לפעול בישראל. בלי פרסום מוקדם נחתה היום ב-11:00 בנתב"ג, הטיסה הראשונה של חברת התעופה אזימוט הרוסית שהחלה לפעול היום בישראל, תפעיל בתחילה שתי טיסות סדירות בשבוע לעיר רוסטוב שם שוכן מטה החברה המצוי בבעלות פרטית. בהמשך תטוס גם על קו ת"א קרסנודר ולמינראל ודדי כולן בדרום רוסיה.

המחיר באתר החברה בקו רוסטוב-ת"א עולה 49 יורו בלבד. אזימוט חברה חדשה יחסית שהוקמה בפברואר 2017 ,מפעילה צי של 11 מטוסי סוחוי. החברה מפעילה 65 קווים ליעדים שונים כשהטיסות הבינ"ל שלה הן לארמניה, קירגיסטן וכעת גם לישראל. בישראל היא תיוצג על ידי חברת פניקס תעופה.

חברת התעופה אזימוט , צילום: אתר החברה חברת התעופה אזימוט | צילום: אתר החברה חברת התעופה אזימוט , צילום: אתר החברה

זאת הפעם הראשונה שטיסה מסחרית במטוס סוחי מגיעה לישראל. בישראל המטוס מוכר בגרסתו הצבאית כאשר מטוסי חיה"א במלחמות עבר נלחמו בקרבות אויר מול מטוסי סוחוי סורים ומצרים שסופקו להם על ידי ברה"מ. הפעם מדובר בגירסה מסחרית מדגם סוחוי סופרג'ט בעל 100 מושבים.

העיר רוסטוב היא אחת העתיקות ברוסיה ומרכז תיירות חשוב ב"טבעת הזהב של רוסיה" היא שוכנת לרגלי אגם נרו. את שרותי הקרקע לאזימוט מעניקה חברת לאופר מקבוצת ממן.

רן מרום מנכ"ל לאופר אמר בתגובה לכלכליסט" ישראל היא היעד הבינ"ל הראשון של אזימוט שמתרחקת מאזור הפעילות הרגיל שלה. החברה מתכוונת להרחיב בשנה הקרובה את היצע הטיסות שלה מת"א ליעדים ברחבי ארופה כמו מינכן. יש לציין כי תנועת הנוסעים מת"א לרוסיה ערה מאוד. קו התעופה של חברת איירופלוט בקו ת"א -מוסקבה הוא המוצלח ביותר שלה הן בגלל טיסות הקונקשיין למזרח הרחוק, שהיא מציעה והן בגלל ריבוי של נוסעים ישראלים ממוצא רוסי. על הקו פועלת גם חברה רוסית גדולה נוספת בשם אורל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות