אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכרז הרכב החדש: השרים ומנכ"לי המשרדים ייסעו רק ברכב היברידי

בלעדי לכלכליסט

מכרז הרכב החדש: השרים ומנכ"לי המשרדים ייסעו רק ברכב היברידי

גם ניצבים בכוחות הביטחון וגונדרים בשירותי הכבאות יחויבו לנסוע ברכבים היברידיים, שמחירם לא יעלה על 230 אלף שקל. הרכבים יעלו על הכביש עד אמצע 2020. יתר עובדי השירות הציבורי ימשיכו להתנייד ברכבים מונעי בנזין או דיזל

02.12.2019, 08:09 | תומר הדר ואודי עציון

שרים, מנכ"לי משרדים ממשלתיים, ניצבים בכוחות הביטחון וגונדרים בשירותי הכבאות יוכלו לנסוע רק ברכבים היברידיים. כך עולה ממכרז אפיון חדש לרכבים עבור עובדי מדינה שהגיע לידי "כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

לפי מתווה המכרז הראשוני, יבואני הרכב המתמודדים יוכלו להגיש הצעות עד סוף ינואר 2020. הרכבים הזוכים יסופקו עד אמצע 2020. בניגוד לחלק גדול ממכרזי הרכש של המדינה, שנקבעים לתקופות של שלוש עד חמש שנים, מכרז הבכירים מיועד לתקופה של שנתיים בלבד. עם זאת, למדינה זכות להאריך את תוקפו בשנתיים נוספות.

טויוטה קאמרי טויוטה קאמרי טויוטה קאמרי

המכרז נחשב לאחד ממכרזי הבכירים הגדולים ביותר שמתפרסמים השנה. לפי נתוני משרד האוצר, מדובר במכרז המונה מעל 960 כלי רכב. מעבר לכך, הרכבים הזוכים יהוו אמת מידה לרכש עתידי עבור כל גוף ממשלתי שיהיה מעוניין להצטייד ברכב מתאים מחוץ לגבולות המכרז בשנתיים הקרובות. לפי הערכות, מדובר בעד 1,500 רכבים.

המכרז מחולק לחמש קבוצות, בהתאם לדרגת העובד. בדרגות הראשונה והשנייה מחירי כלי הרכב נעים בין 122 ל־144 אלף שקל. רכבים אלה מיועדים לסמנכ"לים וניצבי משנה. מדובר בהיקף ראשוני של כ־700 רכבים. היקף הנסועה לרכבים אלה הוא 40 אלף ק"מ בשנה – יותר מפי שניים מהממוצע הישראלי. הקבוצה השלישית מוגבל לכלי רכב במחיר של 162 אלף שקל ומונה כ־100 רכבים. לפי המכרז, קבוצה זו כוללת משנים למנכ"לי משרדים ממשלתיים ותתי־ניצבים.

הקבוצה הרביעית כוללת מנכ"לים, ניצבים, גונדרים ומקביליהם. בסל זה קיימת מגבלה של 210 אלף שקל. הקבוצה החמישית, המוגבלת למכוניות היברידיות בלבד, כולל רכבים במחיר של 162 עד 230 אלף שקל.

המכרז מותיר בחוץ את רוב דגמי מכוניות המנהלים המשווקים בישראל וקובע שורה של סטנדרטים המגבילים גם את היצע הדגמים ההיברידיים. הרכב ההיברידי היחיד שעונה על דרישות המכרז הוא טויוטה קאמרי.

מס הקנייה על מכוניות היברידיות צפוי לעלות בינואר מ־30% ל־45%. לפי הערכות, רכבי המנהלים ורכבי הכביש־שטח ההיברידיים יתייקרו בעד 10,000 שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות