אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר מחאת הגולשים: אמזון הסירה ממכירה קישוטי חג מולד "בסגנון אושוויץ"

לאחר מחאת הגולשים: אמזון הסירה ממכירה קישוטי חג מולד "בסגנון אושוויץ"

מזכרות שהועמדו למכירה באתר אמזון כללו, בין היתר, קישוטים ופותחני בקבוקים שנשאו את התמונה של מחנה ההשמדה. הגולשים המבועתים דרשו להסיר את המוצרים מהאתר, ונענו בחיוב

01.12.2019, 21:55 | שירות כלכליסט

ענקית הסחר המקוון אמזון החליטה להסיר ממכירה באתר מזכרות לחג המולד שעוצבו בסגנון של מחנה המוות אושוויץ. בין היתר, מדובר בקישוטי חג המולד בפותחני בקבוקים, שנשאו את תמונת המחנה.

קראו עוד בכלכליסט

אמזון החליטה להסיר את הפריטים ממכירה, לאחר שמוזיאון אושוויץ גינה את החברה על מכירת הקישוטים. גורמים רשמיים במוזיאון, האחראים לשימורו של אתר מחנה ההשמדה הנאצי, אמרו כי המוצרים "אינם מכבדים" את קורבנות השואה וקראו לענקית הסחר המקוון להוציאם ממכירה.

בין היתר, כללו הפריטים חרוזי עץ חג המולד בצורת פעמונים וכוכבי פעמון, שנשאו תצלומים של מחנה ההשמדה. עוד נמכר פותחן בקבוקים מגנטי שהציג תמונה מהמחנה שתוארה כ"רובע היהודי לשעבר בקרקוב".

בעקבות המכירה צייץ החשבון הרשמי של המוזיאון: "'מכירת' קישוטים לחג המולד עם תמונות אושוויץ אינה הולמת. תמונת אושוויץ על פותחן בקבוקים היא מטרידה ולא מכבדת. אנו מבקשים מאמזון להסיר את הפריטים של אותם ספקים".

הקישוטים שהוצעו למכירה באמזון הקישוטים שהוצעו למכירה באמזון הקישוטים שהוצעו למכירה באמזון

במקביל צרכנים מבועתים הביעו זעזוע מהמכירה. אחד מהם,  סטיוארט ג'ונסון, צייץ: "קישוטים לחג המולד? האם אין תחתית לבור שאליו ישקעו אנשים ???". גולשת אחרת לורן בואן צייצה: "אנשים ינסו למכור כל דבר תמורת כסף. זה בזוי". 

בסקירה באתר אמזון כתב קונה אחר: "זה לא קרקוב ... זו תמונה של מחנה ההשמדה אושוויץ. זה קישוט לחג המולד? איך אתה מעז!!!!!!!!". אגב, הקישוטים הועמדו למכירה דרך אתר Amazon.com תמורת 12.99 דולר.

אמזון אישרה כי הסירה את המוצרים הנושאים את תמונות אושוויץ מהמכירה היום. ענקית הסחר המקוון קיבלה מספר תלונות על הפריטים, כולל ביקורות שליליות באתר שלה ויותר מ -2,000 הודעות בטוויטר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות